Sprawdź piłkarski talent swojego dziecka z Akademią Młodych Orłów

Już w najbliższy weekend (2 – 4 czerwca) oraz tydzień później (9 – 11 czerwca) w 25 polskich miastach odbędą się piłkarskie „Dni Talentu” Akademii Młodych Orłów. W ciągu 3 lat już blisko 3600 dzieci wzięło udział w projekcie organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie z Biedronką.

 
Podczas „Dni Talentu” mali pasjonaci piłki nożnej będą mogli sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności i powalczyć o kwalifikację do Akademii Młodych Orłów. Pod okiem szkoleniowców PZPN przejdą specjalne testy sprawności fizycznej i piłkarskiej. Zawodnicy, którzy osiągną najlepsze wyniki, w nadchodzącym sezonie będą mogli rozwijać swoje umiejętności w trakcie całorocznych bezpłatnych zajęć.

Akademia Młodych Orłów to realizowany od 2014 roku projekt PZPN, którego celem jest zapewnienie dzieciom w całej Polsce bezpłatnego szkolenia piłkarskiego dostosowanego do stopnia ich rozwoju. W jej ramach przy wsparciu sieci Biedronka prowadzone są szkółki piłkarskie w 25 miastach, w których dziewczynki i chłopcy w wieku 6-11 lat mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Uczestnicy treningów w każdej akademii podzieleni są na 16-osobowe grupy, po dwie w każdej kategorii wiekowej, czyli w Skrzatach (6-7 lat), Żakach (8-9 lat) oraz Orlikach (10-11 lat). W sezonie 2016/17 w zajęciach w całej Polsce bierze udział prawie 2500 dzieci.
Więcej informacji o AMO można znaleźć na stronie www.laczynaspilka.pl.