Sportowcy związani z koncernem angażują się w walkę z pandemią

Single father applying pollution mask to his daughter. They are outside.

„Nośmy maseczki, zachowajmy dystans!” – apelują sportowcy wspierani przez PKN Orlen. Akcja zawodników wpisuje się w działania koncernu związane z walką z pandemią COVID-19.

– Sportowcy wspierani przez PKN Orlen to kilkudziesięciu mistrzów, którzy zdobywają tytuły na najważniejszych światowych arenach. To również grupa osób z charakterem ukształtowanym przez lata wyzwań, treningów oraz licznych wyrzeczeń w drodze na sam szczyt. Dzisiaj te cechy nie tylko pomagają im w walce z pandemią, ale pozwalają promować w całym polskim społeczeństwie zdrowe i odpowiedzialne zachowania – powiedział Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji i marketingu.

W akcję zaangażowało się blisko 50 sportowców wspieranych przez koncern, w tym miedzy innymi: mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, kierowca F1 oraz DTM Robert Kubica, lekkoatletki Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic czy też cały zespół siatkarzy Verva Warszawa Orlen Paliwa. Inicjatywa polega na promowaniu zasad zgodnych z obecnym reżimem sanitarnym przy wykorzystaniu własnych kanałów w mediach społecznościowych.

– Moje starty w F1 i DTM mogą się odbywać tylko dzięki przestrzeganiu bardzo restrykcyjnych zasad sanitarnych. Maska oraz dystans społeczny chronią nas i naszych bliskich przed zachorowaniem, obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich – powiedział Robert Kubica, zawodnik Orlen Team.

PKN Orlen już podczas pierwszej fali pandemii przeznaczył ponad 100 mln zł na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wsparcie rzeczowe i finansowe przekazywane było w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej, w tym masek, rękawiczek, kombinezonów oraz gogli, a także sprzętu medycznego.

Pomoc otrzymał również personel i podopieczni Domów Pomocy Społecznej. Koncern przekazał 21 najbardziej potrzebującym placówkom z całej Polski maski ochronne, rękawice, kombinezony, gogle oraz płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Dodatkowo Fundacja Orlen wspierała szpitale w całej Polsce, zajmujące się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzyły bazę laboratoryjną, zakupiły karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Na początku pandemii Orlen Oil, spółka z Grupy Orlen, błyskawicznie, bo w ciągu 10 dni, przestawiła linie produkujące płyn do spryskiwaczy i w trybie ciągłym rozpoczęła wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Przekazywano go na potrzeby służby zdrowia i służb mundurowych, a także do sprzedaży detalicznej.

Źródło: PKN Orlen