Społeczność Uber pomaga uchodźcom

Ostatnie dni to czas niezwykłej mobilizacji i solidarności w związku z wojną w Ukrainie. Do licznych inicjatyw pomocowych dołączył Uber, który przeznaczy 2 miliony złotych na działania na rzecz osób dotkniętych konfliktem i zachęca do korzystania z aplikacji by nieść pomoc.

 

W związku z wojną na Ukrainie, Uber angażuje swoją społeczność w pomoc dla osób przekraczających granicę polsko-ukraińską i uciekających przed działaniami zbrojnymi. Wsparcia można udzielić na kilka sposobów:

 1. Osobiste dostarczenie darów: aby dostarczyć paczkę pomocową do jednego z punktów PCK na terenie miast, w których dostępne są przejazdy w aplikacji Uber, można skorzystać z kodu:
  • PCKWARSZAWA w Warszawie
  • PCKKRAKOW w Krakowie
  • PCKGDANSK w Trójmieście
  • PCKWROCLAW we Wrocławiu
  • PCKPOZNAN w Poznaniu
  • PCKKATOWICE w Katowicach
  • PCKLODZ w Łodzi
  • PCKLUBLIN w Lublinie
  • PCKSZCZECIN w Szczecinie
  • PCKBYDGOSZCZ w Bydgoszczy
  • PCKRZESZOW w Rzeszowie

Kod umożliwia bezpłatny dojazd do punktu lub powrót. Lista rzeczy, które mogą znaleźć się w paczce znajduje się na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/pomoc-dla-ukrainy

 1. Pomoc dla uchodźcy, który obecnie znajduje się na przejściu granicznym i chce przedostać się do Lublina lub Rzeszowa:

jeśli na przejściu granicznym w Hrebennem, Budomierzu, Korczowej lub Medyce znajduje się osoba potrzebująca pomocy w przedostaniu się do Rzeszowa, a w Dolhobryczu, Dobrohusku i Zosinie – do Lublina, z kodem POMOCLUBELSKIE lub POMOCPODKARPACKIE** można za darmo dojechać do okolicznych przejść i wrócić do miasta. Kod można także przekazać kod bezpośrednio osobom potrzebującym.

 1. Przekazanie pomocy finansowej: aby przekazać pieniądze, Uber zachęca do zapoznania się z listą sprawdzonych, przynoszących uchodźcom realną pomoc, organizacji na stronie: https://www.uber.com/pl/blog/pomoc-dla-ukrainy

Zespół Uber w Polsce i w Europie aktywnie angażuje się w inicjatywy niosące pomoc Ukrainie, dlatego też przekaże 2 miliony złotych – w postaci voucherów, darowizn, dofinansowań i innych form wsparcia.

Minione dni pokazały jak wspaniale społeczeństwo potrafi się jednoczyć. Cieszymy się, że w tych trudnych chwilach możemy służyć pomocą, wykorzystując naszą technologię w dobrym celu. Zachęcamy do przyłączenia się i pomagania na miarę własnych możliwości – czytamy w komunikacie Uber.

* Kod upoważnia do bezpłatnego przejazdu (max. 30 zł) do lub z miejsca zbiórki PCK. Adres zbiórki znajdziesz na blogu. Kod jest ważny do 6 marca 2022 roku.

** Kod upoważnia do 2 bezpłatnych przejazdów (max. 300 zł każdy) pomiędzy Lublinem a przejściami granicznymi w Dolhobryczu, Dobrohusku, Zosinie, lub pomiędzy Rzeszowem a przejściami w Hrebennem, Budomierzu, Korczowej lub Medyce. Kod jest ważny do 12 marca 2022 roku.