Społeczne oblicze plecionkarstwa

O tym, co dizajn zmienia w sytuacji plecionkarzy afrykańskich, o ostatnich światowych trendach w marketingu rzemiosła, o tym, że wyplatanie w Etiopii stanowi alternatywne źródło utrzymania, będzie można posłuchać podczas spotkania z ekspertami z całego świata. Międzynarodowe forum „Społeczne oblicze plecionkarstwa” odbędzie się 23 sierpnia w Nowym Tomyślu.

 

Polska2_ŁoniowaStowarzyszenie Serfenta zaprasza do rozmowy o zupełnie nowych kierunkach rozwoju plecionkarskiego rzemiosła, o tym, jak na wyplataniu zarabia się na całym świecie i jak można to robić u nas. W Etiopii działa ono jako zrównoważony produkt turystyczny, zamieniając tradycyjne produkty w towary luksusowe, w Zimbabwe jest biznesem o dużym znaczeniu, zaś National Institute of Design z Indii stawia na kooperację projektantów i grup rzemieślników z różnych kultur. To, co łączy wszystkich, to rzemiosło inspirowane tradycjami i dostosowane do współczesnych potrzeb.

Forum będzie pierwszą w Polsce tak poważną debatą o wyplataniu, dizajnie i pieniądzach. Podczas finalnej sesji networkingowej będziemy mieć okazję do przejścia do konkretów, czyli wymiany informacji i kontaktów czy zaplanowania wspólnych działań biznesowych.

Forum jest częścią III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy.

Więcej: http://serfenta.pl/pl/home/item/343-forum-spoleczne-oblicze-plecionkarstwa.html