SOS Wioski Dziecięce oraz BMW Group Polska pomogą dzieciom z Ukrainy

BMW Group Polska rozpoczyna długofalową współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce i przekazuje kwotę ponad 2,3 mln złotych (500 000 EUR) na rzecz ewakuowanych dzieci z Ukrainy.

Z powodu wojny w Ukrainie w szczególnie trudnej sytuacji znajduje się prawie 100 tys. dzieci przebywających w domach dziecka. Pracownicy SOS Ukraina szacują, że 16 tys. z nich potrzebuje natychmiastowej pomocy. BMW Group współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz rozwiązania tego kryzysu humanitarnego. Po przekazaniu 1 mln euro dla UNICEF-u, kolejna transza pomocy trafia bezpośrednio do Polski.

BMW Group Polska przekaże Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce ponad 2,3 mln złotych (500 tys. EUR). Wsparcie umożliwi prowadzenie działań mających na celu długofalową pomoc ofiarom wojny, a także pomoże w przygotowaniu kolejnych miejsc dla potrzebujących dzieci. Działania obejmą również wsparcie szczególnych potrzeb edukacyjnych oraz profesjonalną opiekę psychologiczną, pedagogiczną i zdrowotną.

– Jestem dumny, że razem z pracownikami BMW Group Polska oraz dealerami BMW i MINI dołączamy do milionów ludzi organizujących wsparcie dla Ukrainy. Polacy są niesamowicie zaangażowani w pomoc i pokazują, jak ważna jest dla nich odpowiedzialność za innych. Ta troska o drugiego człowieka jest naturalna także dla nas jako firmy. Decydując się na współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce chcemy wspólnie zapewnić dzieciom ewakuowanym z Ukrainy  bezpieczeństwo i warunki do powrotu do normalności – powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.
– Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie i ofiarność. Dzięki takim firmom jak BMW Group Polska możemy nieść pomoc dzieciom nieprzerwanie oraz płynnie planować najbardziej kluczowe działania – mówi Anna Choszcz- Sendrowska, dyrektorka komunikacji i PR w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce.