SOS Wioski Dziecięce apelują o wsparcie. Potrzebne są lokale w Warszawie i Krakowie dla dzieci z Ukrainy

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce tworzy w Polsce domy dla Dzieci ewakuowanych z domów dziecka na Ukrainie. Pierwsza grupa zamieszka w nowym miejscu już w czerwcu 2022 r. W Lublinie zgłosił się darczyńca, który nam chce użyczyć lokal. Pomóżcie nam znaleźć kolejne miejsca – napisała do nas Zeinab Hashmat ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Już w drugiej połowie czerwca 2022 r. do pierwszego Domu Dla Dzieci wprowadzi się 41 osób – grupa ewakuowanych dzieci z opiekunami. Stowarzyszenie otrzymało lokal od darczyńcy z Lublina, budynek mieści się w samym centrum, przy placu Litewskim.

Potrzebujących dzieci jest dużo więcej, dlatego stowarzyszanie, nadal poszukuje miejsc, które mogłoby przystosować do przyjęcia kolejnych grup.

Inicjatywy darczyńców czy władz samorządowych, to ogromna pomoc dla organizacji, ponieważ znalezienie odpowiedniego budynku jest wyzwaniem. Ze względu na łatwiejszy dostęp do specjalistów terapeutów, dodatkowych opiekunów, poszukiwania trwają w okolicach Warszawy i Krakowa.

Dzięki wsparciu darczyńców, stowarzyszenie może zainwestować w remont, żeby zapewniać uciekającym przed wojną dzieciom, jak najlepsze warunki. Dużymi krokami zbliża się sezon turystyczny i wiele dzieci, będzie musiało wyjechać z hoteli, związku z tym sprawa jest bardzo nagląca.

Stąd prośba o pomoc!

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, ul. Niedźwiedzia 39, 02-737 Warszawa, tel. 508 967 678