Silna strona programu

930 tysięcy złotych – tyle do tej pory uczestnicy polskiej wersji popularnego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przekazali na cele charytatywne. Oznacza to, że w trakcie pięciu edycji programu, które już za nami, pieniądze trafiły do 48 osób prywatnych, fundacji bądź instytucji. W obecnej, szóstej edycji show, przeznaczona na szlachetnie cele kwota przekroczy milion!

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to program, w którym znane gwiazdy – aktorzy, wokaliści, modelki – wcielają się w ikony polskiej i światowej muzyki. Naśladują ich sposób śpiewania, głos i ruchy sceniczne, a całości dopełnia łudząco podobna do oryginału charakteryzacja. Dobra zabawa i fascynujące przemiany to jednak nie największy walor tego formatu. Co tydzień bowiem zwycięzca danego odcinka przekazuje 10 tysięcy złotych na dowolny cel charytatywny. Natomiast ten, kto wygra cały sezon, ma do dyspozycji aż 100 tysięcy.

Dzięki takiej formule, do tej pory zostało obdarowanych aż 48 osób i podmiotów. Kasia Skrzynecka, zwyciężczyni I edycji, przekazała swoją wygraną Fundacji „Koocham” z Warszawy na uruchomienie przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych (udało się to na początku tego roku). Katarzyna Pakosińska 10 tysięcy zdobyte w 3. odcinku V edycji przeznaczyła na rehabilitację kolegi po fachu – Bohdana Smolenia. Jacek Kawalec w II edycji pomógł ośrodkowi dla niewidomych dzieci na Saskiej Kępie, a Ola Szwed, która wygrała V edycję wsparła Fundację „Dom w Łodzi”. Za otrzymane 100 tysięcy wybudowany zostanie plac zabaw. W 1. odcinku najnowszego sezonu wygrała Olga Szomańska, a pieniądze przekazała chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni Stasiowi – podopiecznemu Fundacji „Avalon”. – Jestem bardzo wzruszona, bo bardzo chciałam, żeby te pieniądze trafiły kiedyś do Stasia – powiedziała trzymając w ręce czek na 10 tysięcy.

Łączna przekazana do tej pory w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” suma to 930 tysięcy złotych. Przed nami natomiast kolejne 9 odcinków show. W ósmym przeznaczona na cele charytatywne kwota osiągnie milion złotych! W tym sezonie udział biorą: Joanna Moro, Radosław Pazura, Olga Borys, Mateusz Banasiuk, Olga Szomańska, Kamil Bijoś, Maria Tyszkiewicz i Michał Rudaś. Kto z nich przekaże najwięcej pieniędzy wybranej przez siebie fundacji bądź osobie? Uczestnicy w każdym odcinku zdobywają punkty za swoje wykonania, a ich ilość sumuje się z tygodnia na tydzień. Zwycięzcą można więc być wiele razy, co oznacza, że wspierana przez danego artystę instytucja ma szansę otrzymać znacznie więcej niż 10 tysięcy złotych.