Sięgnij po 6-ty Zmysł – Marka Whirlpool wspiera niewidomych

10 września br. firma Whirlpool we współpracy z Niewidzialną Wystawą zorganizowała panel dyskusyjny dotyczący potrzeb osób niewidomych w zakresie użytkowania sprzętu AGD. Dziennikarze mieli okazję zobaczyć i przetestować specjalną nakładkę, która umożliwia swobodne korzystanie z pralek i ich pełnej funkcjonalności przez osoby niewidome i słabowidzące.

 

 Na rynku urządzeń AGD – co roku – pojawiają się nowe, w pełni zaawansowane technologicznie pralki czy mikrofale. Jednak nawet te, najbardziej nowoczesne nie będą spełniały swoich funkcji, jeśli nie zostaną dostosowane specjalnie dla potrzeb osób niedowidzących i słabowidzących.

52 tys. – tyle jest w Polsce osób niewidomych.

Marka Whirlpool, znając problemy i powyższą statystykę, razem z Polskim Związkiem Niewidomych opracowała specjalną nakładkę na panel pralki, która umożliwia swobodne korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia. Montaż jest intuicyjny i bardzo prosty – została ona wykonana z przezroczystego tworzywa, z wyciętym miejscem na pokrętło. Wystarczy nakleić nakładkę na panel sterowania pralki, aby w pełni spełniała swoje zadania. Wypukłe brzegi pomagają ustawić odpowiedni program – to rozwiązanie, które w prosty sposób ułatwia codzienne życie osobom niewidomym i słabowidzącym. Szczegółowy opis montażu nakładki przedstawiony jest w specjalnie przygotowanej instrukcji. Co ważne każda nakładka jest dostępna bezpłatnie.

Dodatkowe informacje na temat nakładki udzielane są pod numerem infolinii Whirlpool: 801 900 666 oraz na stronie www.siegnijpo6zmysl.pl, która została stworzona specjalnie dla osób niewidomych i słabowidzących. Poprzez dobór odpowiedniego kontrastu, kolorów, wielkości czcionki oraz układu treści strona jest bardzo przyjazna i łatwa w użytkowaniu.

Nakładki na pralki Whirlpool zostały nagrodzone na XII edycji konferencji REHA FOR THE BLIND®, która odbyła się w dniach 4-5 grudnia 2014 w Warszawie. Przyznano im zaszczytne drugie miejsce w kategorii „produkt dla niewidomych” w konkursie Idol 2014.