Sieć Biedronka, Caritas i Pierwsza Dama odwiedziły dzieci

Z okazji XXII Światowego Dnia Chorego przedstawiciele Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, odwiedzili chorujące dzieci. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność małżonki Prezydenta RP, Anny Komorowskiej.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego. Z tej okazji sieć sklepów Biedronka i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej odwiedziły najmłodszych pacjentów w szpitalu przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu i szpitalu dla dzieci i młodzieży w Zagórzu. Odwiedziny i przekazanie 1000 upominków dzieciom to jedna ze wspólnych inicjatyw sieci i uznanej instytucji charytatywnej. Na dzieci czekały także inne atrakcje, m.in. pokazy iluzjonisty.

Do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej przyjechała również Anna Komorowska. Pierwsza Dama wraz z chorymi i personelem szpitala przeczytała dzieciom bajkę, napisaną wspólnie przez pacjentów dziecięcych szpitali w Warszawie. Podczas wizyty zwiedziła też nowy budynek szpitala, oddany do użytku pod koniec 2013 r.

Podczas odwiedzin biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, ks. Marek Solarczyk, przekazał dzieciom pozdrowienia od Ojca Świętego Franciszka. Ks. biskupowi i Annie Komorowskiej towarzyszyła, reprezentująca sieć sklepów Biedronka, Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR Jeronimo Martins Polska.

Współpraca między siecią sklepów Biedronka i oddziałami diecezjalnymi Caritas datuje się od 2006 r. Wspólnie realizują m.in. Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”. W 2013 r. w piknikach, które odbyły się w 24 miastach w całej Polsce, wzięło udział 150 tys. dzieci, które otrzymały ponad 80 tys. paczek z upominkami.

– Do tej pory w ramach współpracy z Caritas wsparcie otrzymało ponad milion potrzebujących dzieci i rodzin. Dzięki zwiększaniu zaangażowania w pomoc, nasze akcje przyciągają coraz więcej uczestników i pozwalają na wzrost skali działań realizowanych przez odziały diecezjalne – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska.

W 2013 roku Biedronka po raz kolejny wsparła także najbardziej potrzebujące dzieci, organizując przed rozpoczęciem roku szkolnego zbiórkę przyborów szkolnych. Od wielu lat sieć organizuje również bezpłatne kolonie dla dzieci, na które zapraszani są także podopieczni Caritas. W 2013 roku wzięło w nich udział 30 podopiecznych Caritas, łącznie od 2007 r. z kolonii skorzystało już 160 dzieci.

Dużym odzewem ze strony klientów cieszą się także ogólnopolskie akcje zbiorek żywności – podczas bożonarodzeniowej, V Zbiórki Żywności w ponad 700 sklepach Biedronka zebrano blisko 170 ton żywności dla najbardziej potrzebujących.

Cechą charakterystyczną działań podejmowanych wspólnie z oddziałami diecezjalnymi Caritas jest szerokie zaangażowanie pracowników Jeronimo Martins Polska S.A. Każda z akcji obsługiwana jest logistycznie przez regionalne centra dystrybucyjne sieci Biedronka.

dzien_chorego

Na zdjęciu m.in. Ks. bp Marek Solarczyk, Anna Komorowska i Anetta Jaworska-Rutkowska (trzecia od prawej)