Serce dla Ukrainy od Avon Garwolin

Rok 2022 upłynął w Avon Garwolin pod znakiem licznych akcji mających na celu pomoc potrzebującym, zwłaszcza obywatelom Ukrainy. Za pośrednictwem lokalnych władz oraz ośrodków, a także wybranych organizacji pozarządowych, którym firma przekazała darowizny rzeczowe i finansowe, do uchodźców oraz osób pozostających na terenie Ukrainy trafiło łącznie ponad 27 ton produktów Avon, a także inne artykuły pierwszej potrzeby. W pomoc ukraińskim obywatelom zaangażowali się też pracownicy Avon, podejmując inicjatywy oddolne.

Wśród produktów przygotowanych przez Avon Garwolin dla obywateli Ukrainy znalazły się przede wszystkim kosmetyki oraz odzież. Firma zebrała też artykuły spożywcze dla uchodźców przebywających na terenie powiatu garwolińskiego.

Najwięcej paczek trafiło do lokalnych władz oraz ośrodków działających w województwie mazowieckim, które przesyłały je potrzebującym. Darowizny rzeczowe zostały przekazane Urzędowi Miasta Garwolin, który otrzymał łącznie ponad 12,5 tony produktów Avon, a także Gminom: Garwolin, Siedlce i Góra Kalwaria oraz Gminie Borowie wraz z tymczasowym ośrodkiem pobytu uchodźców w Głoskowie, Hotelowi Robotniczemu w Garwolinie, Powiatowemu Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz ośrodkowi dla rodzin z Ukrainy Fundacji OTTO w Biskupicach Podgórnych. Produkty Avon dotarły też do Fundacji Porozumienie Bez Barier i Fundacji Wsparcie. Ponadto, Urząd Miasta Garwolin oraz Fundacja Ocalenie otrzymały od Avon Operations Polska darowizny finansowe.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Avon za tak duże wsparcie w działaniach pomocowych na rzecz Ukrainy i za inicjatywę, z którą firma sama do nas wyszła. Otrzymane produkty – różnego rodzaju kosmetyki, ubrania oraz obuwie dla dzieci i dorosłych trafiły do 120 ukraińskich rodzin zamieszkujących na terenie powiatu garwolińskiego. Dary przekazywaliśmy także, za pośrednictwem zaangażowanych w pomoc osób, bezpośrednio w centralne i wschodnie rejony Ukrainy. To był bardzo intensywny czas, ale z pomocą partnerów, takich jak Avon, mogliśmy nieść pomoc szybciej i skuteczniej – powiedziała Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.

Do działań na rzecz Ukrainy przyłączyli się indywidualnie oraz grupowo pracownicy Avon, organizując zbiórki, m. in. leków, żywności i sprzętu sportowego, a także udzielając schronienia uchodźcom.

W Avon głęboko wierzymy, że świat może być lepszym miejscem, a działając razem możemy czynić więcej dobra. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Avon Garwolin oraz instytucjom i organizacjom, które zaangażowały się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Cieszę się, że w ubiegłym roku udało nam się wspólnie zrealizować tak wiele inicjatyw na rzecz potrzebujących – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.