Serce Delfiny – opowieść o Hrabinie Krasickiej

Dziś, 13 grudnia w Domu Kultury Zacisze odbędzie się projekcja filmu Rafała Geremka „Serce Delfiny – opowieść o Hrabinie Krasickiej” przedstawiającego sylwetkę założycielki Galerii Delfiny. Spotkanie będzie okazją do przybliżenia okoliczności powstania Galerii w gronie jej rodziny i przyjaciół.

Film „Serce Delfiny – opowieść o Hrabinie Krasickiej” jest krótką opowieścią o życiu Delfiny Krasickiej, zmarłej w 2012 roku założycielce Galerii Delfiny, którą prowadziła od 1999 roku wraz z mężem Ignacym Krasickim oraz przyjaciółką malarką Anną Trochim.

Galeria Delfiny mieści się na warszawskim Powiślu przy ul. Smulikowskiego 10/2. Od wielu lat jest ważnym miejscem spotkań artystów, wystaw, wieczorów autorskich i debat. Galeria promuje także młode talenty, jest również miejscem spotkań biznesowych. Dzisiaj tę tradycję po swojej przyjaciółce kontynuuje Anna Trochim oraz rodzina Krasickich.

Projekcja filmu odbędzie się 13 grudnia, o godzinie 11:00 w Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej 1. W spotkaniu udział wezmą Ignacy Krasicki – mąż Delfiny, Anna Trochim – artystka malarka i najbliższa współpracowniczka oraz przyjaciele Galerii Delfiny.

Moderatorem spotkania będzie Bogusław Falicki moderator Klubu Ludzi Kulturalnych w DK Zacisze. Wstęp wolny.