Sekundy, które zmieniły życie – nowy serial od PZU

Już w najbliższy czwartek, 11 czerwca, o godzinie 22:25 na antenie TVP1 premiera serialu dokumentalnego „Sekundy, które zmieniły życie”. Każdy odcinek to poruszająca historia osoby, która musiała się zmierzyć z trudną codziennością po wypadku. W powstanie serialu zaangażował się PZU, który od lat promuje bezpieczeństwo i inicjuje w tym celu wiele akcji społecznych.

– Chcemy zwrócić uwagę na to,  jak dramatyczne mogą być konsekwencje kilku chwil nieuwagi, brawury czy z pozoru błahych, a jednak niebezpiecznych, zachowań. A nic tak  dobrze nie przemawia do wyobraźni widzów jak opowieści ludzi, którzy muszą walczyć o powrót do zdrowia po wypadku  – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

„Sekundy, które zmieniły życie” to cykl dwunastu odcinków, których bohaterowie ulegli wypadkowi. W najbliższy czwartek widzowie poznają historię trzydziestojednoletniego Artura, blogera, mówcy, szczęśliwego męża i ojca. Kilka sekund wywróciło jego życie do góry nogami. Zjeżdżając po zboczu na rowerze, uderzył z impetem w murek znajdujący się na końcu skarpy. Diagnoza – zmiażdżenie dwóch krążków międzykręgowych, a tym samym paraliż ciała od szyi w dół – zniweczyła jego plany. Historia Artura to nie tylko historia wypadku, ale także inspirująca opowieść o determinacji, woli walki i motywacji do pokonywania trudności. Dziś jest na liście 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków  z niepełnosprawnością. Prowadzi wideobloga, bierze udział w programach telewizyjnych i prowadzi konferencje.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem hartu ducha i wytrwałości naszych bohaterów. Dziękuję im, że zgodzili się opowiedzieć  swoje historie.  Dzięki temu możemy się przekonać, że nawet z największych zakrętów życiowych z czasem udaje się wyjść na prostą.  Mam nadzieję, że bohaterowie każdego z kolejnych odcinków pomogą nam także skłonić Polaków do większej uważności i rozwagi. Nawet jeden wypadek mniej to dla nas niezbity dowód, że ten serial ma sens – dodaje Dorota Macieja.

Idea programu zrodziła się trzy lata temu, gdy wyemitowano pierwszy sezon serialu PZU. Była to odpowiedź ubezpieczyciela na wzrost liczby wypadków drogowych. W tym roku PZU firma zdecydowała się rozszerzyć tematykę programu o zdarzenia w domu, nad wodą czy w górach.

Źródło: PZU