Schaeffer i Gryżewski otrzymali nagordy KURIER365.PL

Redakcja portalu Kurier365.pl przyznała nagrody Bogusławowi Schaefferowi za multimedialność w sztuce i nieograniczone horyzonty twórczości i Mariuszowi Gryżewskiemu za konsekwentne budowanie dobrej marki magazynu VIP.  Uroczystość z tej okazji odbyła się w Muzeum Niepodległości w Warszawie (al. Solidarności 62) w poniedziałek 18 listopada 2013 roku o godz. 18. Nagrodzeni otrzymali przedstawiające Warszawę akwarele znanego malarza Janusza Dziurawca.

Nagrodę dla Bogusława Schaeffera, przebywającego za granicą, odebrał aktor Marek Frąckowiak, Prezes Fundacji „Aurea Porta”, która od lat zajmuje się promocją twórczości tego fenomenalnego twórcy. Przyznane wyróżnienie skomentował w następujący sposób: „Nagroda idzie więc w ręce wielkiego artysty, który w tym roku obchodzi 65. rocznicę swego debiutu artystycznego”.

Tomasz Miłkowski, wygłaszając laudację na temat dokonań artystycznych Bogusława Schaefferze mówił o jego wielkim talencie, ale i wielkiej
skromności. Nazwał go do Leonardem da Vinci XXI wieku. Stwierdził też, że trudno sobie wyobrazić bardziej trafne określenie powodu przyznania tej nagrody prof. Bogusławowi Schaefferowi: „za multimedialność w sztuce i nieograniczone horyzonty twórczości”. Określenie to bowiem trafia w sedno nieposkromionej wyobraźni artysty, łączącego w sobie wiele talentów i odgrywającego w sztuce europejskiej rolę chorążego nowych poszukiwań.

Drugim bohaterem wieczoru był Mariusz Gryżewski, który od lat, opierając się zachodnim koncernom, tworzy polskie marki. Laudację na jego temat wygłosił Sławomir Lechosław Bawarski – Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników „Globtroter”. Podkreśli on, że Mariusza Gryżewskiego można podziwiać za sukces jaki odniósł on na bardzo trudnym skomplikowanym rynku prasy kolorowej. Mariusz Gryżewski, komentując odbiór nagrody powiedział: “Chcemy być jak najlepszym intelektualnym i biznesowym partnerem dla czytelników, klientów oraz instytucji zajmujących się promocją polskiej gospodarki, biznesu i kultury.”

Bogusław Schaeffer wybitny polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny,dramaturg, grafik i pedagog. Bardzo ceniony w wielu krajach twórca o nieposkromionej wyobraźni, łączący w sobie wiele talentów. Prekursor wyznaczający nowe kierunki w sztuce. Autor książek i artykułów na temat
muzyki współczesnej oraz historii muzyki. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kompozycję w Państwowej Wyższej Szkole
Muzycznej w Krakowie. Od 1963 r. wykłada kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w austriackim Salzburgu, holenderskim Middelburgu i w angielskim Yorku. Współpracował ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Jest autorem wielu sztuk teatralnych. 20 listopada 2013 roku rozpoczyna się 5. Festiwal Era Schaeffera, ukazujący i popularyzujący dorobek artystyczny tego wybitnego twórcy.