Ruszyła sprzedaż biletów na musical o życiu Karola Wojtyły

Od 18 marca br. dostępne są w sprzedaży bilety na włoski musical operowy pt. „Karol Wojtyła. Historia Prawdziwa” w tym także na światową premierę spektaklu (2 kwietnia br., Kraków). Bilety można już nabyć na eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik. Ceny biletów zaczynają się od 99 złotych.

Musical „KAROL WOJTYŁA. Historia Prawdziwa” to 120-minutowa opowieść, która zaczyna się w momencie zamachu na Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Watykanie. Sceny walki o życie przeplatają się ze wspomnieniami z dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły w Polsce. Premiera przedstawienia poprzedza kwietniową datę kanonizacji Jana Pawła II. Musical realizowany jest z wykorzystaniem technologii holograficznej w 3D.

Bilety na przedstawienie można już kupić w salonach sieci Empik i na eBilet.pl. Ceny zaczynają się od 99 zł. Co ważne, dostępne będą bilety na premierę spektaklu w Krakowie. Oczywiście liczba zaproszeń jest ograniczona – mówi  organizator przedstawienia, Vittorio Hemsi CEO Media5.

„KAROL WOJTYŁA. Historia Prawdziwa” to przede wszystkim doskonała forma rozrywki: dynamicznie łącząca wszystkie formy artystyczne tj. śpiew, taniec, recytacja oraz oszałamiającą choreografię, znakomite kostiumy i pełną kolorów scenografię. Publiczność uczestniczyć będzie w wyjątkowym spektaklu, dzięki dodatkowym efektom specjalnym, nieznanym do tej pory w historii teatru w Europie. Nie należy zapominać, że widowisko skupia się na różnych formach muzycznych opartych na kluczowych wydarzeniach, które naznaczyły życie Karola Wojtyły. Autorami muzyki do spektaklu są izraelsko-jemeńska piosenkarka Noa oraz włoski kwartet skrzypcowy Solis String Quartet.

Postanowiliśmy opowiedzieć historię Karola Wojtyły w dość nietypowej formie – musicalu operowego. W ten sposób chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Karol Wojtyła w trakcie całego swojego życia starał się dotrzeć do młodych ludzi, pokazując i tłumacząc tajniki wiary, często w nietuzinkowy sposób. Forma, którą wybraliśmy jest na pewno odważna, ale mamy nadzieję, że spotka się z aprobatą młodzieży i nie tylko – mówi Vittorio Hemsi.

W Polsce spektakle odbędą się w dwóch lokalizacjach: w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (w dniach 2, 3, 4 kwietnia 2014 roku) i na warszawskim Torwarze w dniach (8, 9 kwietnia 2014 roku). Światowa premiera musicalu będzie miała miejsce 2 kwietnia 2014 roku w Krakowie. Spektakl z udziałem kilkudziesięciu aktorów i tancerzy zagości kolejno, w ramach wielkiego tournée, w Rzymie oraz kilkunastu włoskich miastach. Osobna wersja językowa przedstawienia przygotowywana jest już w Hiszpanii. Planowana jest również realizacja polskojęzycznej wersji musicalu.

Ceny biletów:
Kraków, Teatr im. Juliusza Słowackiego
Spektakl premierowy (2.04.2014) – 249 zł, 349 zł
Pozostałe przedstawienia (3, 4.04.2014) – 149 zł, 249 zł
Warszawa, Torwar
Spektakle (8,9.04.2014 r.) –99 zł, 149 zł, 249 zł

Patronat honorowy nad musicalem objęli Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa.

Patronat objął także Ambasador Republiki Włoskiej w Polsce.