Ruszył konkurs „Recycling na miarę – Moniuszko Inspiruje”

Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego po raz trzeci ogłaszają konkurs plastyczny „Recykling na miarę”. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest twórczość Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej.

 

Inspiracją dla tematu przewodniego trzeciej edycji konkursu „Recycling na miarę” jest ustanowienie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 2019 r. Rokiem Stanisława Moniuszki. W 2019 roku przypada bowiem 200. rocznica jego urodzin. W konkursie bierze udział ponad stu uczniów z 30 szkół z województwa świętokrzyskiego. Ich zadaniem jest przygotowanie prac artystycznych z wykorzystaniem odpadów tekstylnych. Nabór do konkursu ruszył 4 lutego, a jego inauguracja rozpocznie się warsztatami w pracowniach artystycznych ZPSP 28 lutego br.

Konkurs prowadzony jest przez Fundację VIVE Serce Dzieciom we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Patronat objęły Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Radio Kielce S.A.

Zgodnie z Regulaminem konkursu każda szkoła może nadesłać od 3 do 12 prac konkursowych inspirowanych twórczością Stanisława Moniuszki. Prace młodzieży będą wykonane wyłącznie z surowców wtórnych, otrzymanych od Fundacji podczas Inauguracji. Będą przyjmowane do 24.05.2019r. Kapituła dokona wyboru 12 zwycięskich prac konkursowych w terminie do dnia 31.05.2019r.

Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne w zakładce konkursu na stronie Fundacji VIVE Serce Dzieciom