Rusza pierwsza w Rzeszowie Strefa Rodzica

Program „Strefa Rodzica” powstał z myślą o rodzicach chorych dzieci, żeby w trakcie hospitalizacji najmłodszych pacjentów mogli być przy nich obecni. Stworzenie miejsca, w którym dzieci objęte leczeniem, choć na chwilę mogą oderwać swe myśli od codziennych problemów i spędzić w miłej atmosferze czas z rodzicami i opiekunami, jest głównym celem programu. Rzeszowska placówka jest już siedemnastą w Polsce, w której powstanie „Strefa Rodzica”. Projekt jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Otwarcie „Strefy Rodzica” zaplanowano jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Kontakt z rodzicami, zwłaszcza podczas trudnego okresu pobytu dzieci w szpitalu jest bardzo istotny dla ich lepszego samopoczucia i ułatwia młodym pacjentom szybszy powrót do zdrowia. W polskich szpitalach brakuje odpowiednich przestrzeni, w których rodzice mogą odwiedzić swoje dzieci i spędzić z nimi czas. Stworzenie takich miejsc to główny cel ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, organizowanego przez firmę Budimex SA. W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów oprócz zabawy i rozmowy z pociechami mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc. Dzięki programowi z dotychczas oddanych Stref może korzystać rocznie ponad 27 tys. młodych pacjentów i ich rodziców.

XVII edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” będzie miała miejsce w Klinice Neurologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W ramach projektu zostanie całkowicie wyremontowana świetlico – stołówka dla dzieci oraz powstanie specjalne zaplecze socjalne dla rodziców, w którym opiekunowie będą mogli przygotować sobie szybki posiłek. Ponadto zostanie odnowiona  część oddziału, która pełni funkcję szkoły. Wszystkie pomieszczenia będą zaaranżowane wg. indywidualnego projektu, dopasowane do warunków szpitalnych, jednak zyskają całkowicie nowy, przyjazny charakter, w którym mali pacjenci i ich rodzice będą się czuli jak w domu.
Rzeszów nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie „Strefa Rodzica”. W 2017 roku zaplanowano już działania w kolejnych polskich placówkach szpitalnych.

Budimex prowadzi program od ponad 3 lat. Do tej pory powstało w polskich szpitalach szesnaście „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie, Bogatyni i Oleśnicy. Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: strefarodzica.budimex.pl