Rusza gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty”

Kto nie pamięta zabawy w podchody? Dzięki inicjatywie Grupy LOTOS wszyscy mieszkańcy Trójmiasta mogą wrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w nowoczesnej grze miejskiej. Drogi nie wskaże ułożona z gałązek lub napisana kredą strzałka, ale… smartfon. Zabierz przyjaciół, rodzinę i ruszaj na spacer szlakiem sekretów Trójmiasta, by znaleźć Bursztynową Komnatę.

 

Gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty”, realizowana za pomocą aplikacji Tropiciel, rusza w sobotę 26 września w południe i potrwa do 11 października. Obejmuje całe Trójmiasto oraz okolice, a dołączyć do niej może każdy. Rejestracja jest otwarta już od piątku 18 września. Głównym zadaniem będzie znalezienie Bursztynowej Komnaty, rozwiązując zagadki związane z ważnymi miejscami w Trójmieście.

– Gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty” to połączenie zwiedzania, poznawania tajemnic miasta oraz mądrej rozrywki. To również doskonały sposób na promocję tematów społecznych, którymi LOTOS zajmuje się w najbliższym otoczeniu, a także na pokazanie ciekawych miejsc i projektów kulturalno-sportowych na terenie Trójmiasta. Fundacja LOTOS od lat wspiera naukę, dlatego chcemy nakłonić do udziału w grze jak największą liczbę trójmiejskich szkół – tłumaczy Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Trzy najlepsze drużyny wybiorą się na przejażdżkę rajdowym Subaru z przedstawicielem LOTOS Rally Team. Do gry zaproszone są także szkoły, które mają szansę na zdobycie aż 20 tys. złotych. W zwycięskiej szkole zostanie zorganizowane spotkanie z Olimpijczykami wspieranymi przez Grupę LOTOS oraz trening z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski – Pawłem Janasem.

Źródło: LOTOS