Rusza casting na twórców kanału „Co z tym hajsem?!”

Finanse i codzienne zarządzanie pieniędzmi to prawdziwe wyzwanie dla wielu młodych ludzi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu. Każdy chciałby znać odpowiedź na pytanie: Co z tym hajsem?!, jednak niewielu lubi typową edukację w moralizatorskim tonie przekazywaną przez dorosłych. Autorzy projektu „Co z tym hajsem?!” postanowili więc poszukać sposobu na edukację finansową, z której młodzi ludzie naprawdę zechcą skorzystać i która faktycznie ich zainteresuje. W Gdańsku rusza casting na twórców, którzy są gotowi od podstaw tworzyć kanał „Co z tym hajsem?!” w serwisie YouTube.

 

„Co z tym hajsem?!” to projekt edukacyjny firmy Provident Polska, którego efekty od dwóch lat można było śledzić na łamach bloga coztymhajsem.pl. Od 2016 roku, młodzi blogerzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi zarządzania codziennym budżetem. W tym roku autorzy projektu postanowili odświeżyć formułę i uzupełnić komunikację o najchętniej konsumowany przez millenialsów format – wideo.

Edukacja nie musi być nudna. Udowodnili to nasi blogerzy, którzy przez ponad 2 lata opisywali swoje pierwsze doświadczenia z życia „na własnym i za własne”. W ciągu dwóch lat opublikowali ponad 200 wpisów. Na przykładzie swoich codziennych przeżyć pisali o tym, jak rozsądnie wydawać, na czym warto oszczędzać, ale także o swoich finansowych potknięciach i rozczarowaniach – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska.- Blog wzbudził duże zainteresowanie i zyskał lojalnych czytelników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zwrócić uwagę młodych naszym podejściem do edukacji i zamierzamy rozwinąć projekt o kanał w serwisie YouTube. I tym razem chcemy dać szansę młodym ludziom, by mogli sprawdzić się w roli twórców internetowych i zainspirować innych czytelników swoimi poczynaniami – dodaje Małgorzata Domaszewicz.

Casting na osobowość

Tworzenie kanału „Co z tym hajsem?!” od podstaw będzie nie tylko ciekawą przygodą, ale także praktycznym doświadczeniem. Autorzy projektu zadbali także o konkretne wsparcie dla każdego z autorów, takie jak: konsultacje z profesjonalistami, bogate zaplecze produkcyjne, wsparcie kreatywne i – przede wszystkim – wypłacane co miesiąc stypendium w wysokości 1000 zł dla każdego z twórców.

W sobotę 14 lipca w Gdańsku przy ul. Słowackiego 1a odbędzie się spotkanie z osobami chętnymi do wzięcia udziału w projekcie. Spotkanie, które przybierze formę castingu, poprowadzi Kuba Jankowski – kiedyś prowadzący MaturaToBzdura.TV, a teraz działający niezależnie vloger/youtuber/twórca. Kuba jest współautorem Akademii Video, gdzie przekazuje młodszym i mniejszym kanałom swoją wiedzę i doświadczenie. Uczestnicy projektu „Co z tym hajsem” również będą mogli liczyć na jego wsparcie. Szczegółowe informacje dotyczące castingu można znaleźć na stronie wydarzenia.