Rusza akcja #razemzmieniamy

Bank BNP Paribas rozpoczyna akcję „#razemzmieniamy – świat potrzebuje Ciebie i Twojej pasji”, organizowaną we współpracy z portalem Patronite.pl. Twórcy i organizacje działające na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, mogą zdobyć grant na rozwój swojej działalności.

– Osiągnięcie 17 Celów określonych w Agendzie 2030 ONZ będzie możliwe, jeśli podejmiemy solidarne działania. Dlatego w Banku BNP Paribas nie tylko traktujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju jako istotny kierunek naszej bieżącej aktywności, ale także zachęcamy do tego innych. Akcję #razemzmieniamy kierujemy do osób już zaangażowanych w tym obszarze – twórców i organizacji – które chcemy wesprzeć w ich wysiłkach, fundując granty na rozwój działalności – tłumaczy Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Akcja #razemzmieniamy to wspólna inicjatywa Banku BNP Paribas i platformy Patronite.pl, która umożliwia twórcom budowanie społeczności wspierających ich regularnie patronów. Projekt ma udowodnić, że wszyscy mogą włączyć się działania służące poprawie poziomu edukacji, zmniejszaniu nierówności, ograniczeniu problemów głodu i ubóstwa czy ochronie klimatu. Każdy, kto wyśle zgłoszenie i opisze, jak w swojej działalności realizuje założenia Celów Zrównoważonego Rozwoju, ma szansę otrzymać jeden z pięciu grantów w wysokości 10 000 zł!

– Naszą przyszłość kształtują ludzie z pasją – cieszymy się, że wspólnie z Bankiem BNP Paribas możemy pójść o krok dalej i jeszcze mocniej wspierać tych, którzy zmieniają świat na lepsze – mówi Marcin Skonieczny, prezes Patronite.pl.

Organizacje i twórcy zainteresowani udziałem w konkursie będą mogli zgłaszać się od 2 sierpnia za pomocą formularza dostępnego na stronie https://patronite.pl/lp/razemzmieniamy. Spośród przesłanych zgłoszeń, wybranych zostanie ośmiu finalistów, których działania będą promowane na portalu patronite.pl, a także w mediach społecznościowych. Następnym etapem będzie  głosowanie internautów, którzy wspólnie z Kapitułą wybiorą pięć najciekawszych projektów. Ich autorzy otrzymają granty w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo laureaci będą mogli przedstawić swoje działania na antenie Radia Nowy Świat, które jest partnerem medialnym akcji #razemzmieniamy.

Więcej: https://patronite.pl/lp/razemzmieniamy