Rozmowa o sztuce wartej miliony

Za niespełna dwie godz. dziś, 19 listopada, rozpocznie się konferencja on-line poświęcona promocji naszego kraju poprzez sztukę i literaturę. Link poniżej!

28 października podczas aukcji Sotheby’s obraz Tamary Łempickiej ‘L’Éclat’ sprzedany został za niebagatelną kwotę 3,4 mln dolarów, czyli blisko 13,5 mln zł. W lutym tego roku i w październiku 2019 r. dwa obrazy malarki zostały z kolei sprzedane za łączną kwotę 134 mln zł. Tamara Łempicka jest obecnie najdroższą polską malarką i marką, która promuje Polskę. Poezja i proza naszych pisarzy, a przede wszystkim noblistów i noblistek, jest tłumaczona na wszystkie języki świata. Jak wykorzystać ten potencjał by promować nasz kraj na świecie? Na to pytanie poszukają odpowiedzi wybitni eksperci świata kultury.

Dziś o godz 17:00 rozpocznie się konferencja on-line poświęcona promocji Polski poprzez sztukę i literaturę. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego i wydawnictwo BOSZ.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwa bloki.

I blok godz: 17:00 – Nowy album wydawnictwa Bosz – “Tamara Łempicka” – królowa art déco i ukochana malarka gwiazd Hollywood

Moderator: Michał Ogórek – dziennikarz

  •     Maria Anna Potocka – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  •     Lech Majewski  – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  •     Bogdan Szymanik – Wydawnictwo Bosz

II blok godz: 18:00 – Promocja kultury polskiej i samej Polski poprzez książkę.
Moderator: Michał Ogórek – dziennikarz

  •     Jerzy Bralczyk – językoznawca i pisarz
  •     Michał Kleiber – były prezes Polskiej Akademii Nauk
  •     Bogdan Szymanik – Wydawnictwo Bosz

Wydarzenie będzie można obejrzeć on-line na platformie YouTube pod adresem: https://youtu.be/8xxsJ066TuE