Rowerowa „Ekojazda” w Banku BGŻ

Logo-Kocham-Rower_BGZ_logo20 września pod hasłem „Ekopiątek” w Banku BGŻ obchodzony był Dzień bez samochodu. Bank zachęcał pracowników, aby zrezygnowali z jazdy samochodem i włączyli się do akcji „Ekojazda na rower”.

 

 

 

 

 

Celem „Ekopiątku” było nie tylko ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, ale również zachęcanie do regularnej jazdy na rowerze, w tym również do pracy. Dzięki temu, że nasi pracownicy przesiedli się z samochodu na rower atmosfera jest czystsza o 60 kg CO2. Promowanie roweru, jako elementu zdrowego trybu życia, ale także ekologicznego środka transportu oraz czynnika ograniczającego emisję CO2 do środowiska są stałym elementem polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku BGŻ.

Dzień bez samochodu jest częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który jest największą ogólnoeuropejską kampanią poświęconą zrównoważonemu transportowi, czyli takiemu, który w minimalnym stopniu negatywnie wpływa na środowisko. Bank BGŻ po raz drugi aktywnie włączył się w te obchody.

Bank BGŻ od lat jest związany z rowerami jako sponsor profesjonalnego kolarstwa i promotor rekreacji rowerowej. Wspiera jazdę na rowerze wśród pracowników. W tym celu pracownicy m.in. mają do dyspozycji strzeżony  parking rowerowy w Centrali oraz prysznice. Z kolei klienci mogą skorzystać ze stojaków rowerowych przy oddziałach Banku. W sumie w 220 miastach zostało ustawionych prawie 400 stojaków rowerowych Bank BGŻ „Kocham rower”.