Przyznano wyróżnienia najbardziej etycznym firmom na świecie

Zestawienie opracowywane jest co roku przez ekspertów Ethisphere Institute, którzy badają przedsiębiorstwa pod kątem przejrzystości działań, etyki oraz szacunku dla otoczenia. Na liście umieszczane są te organizacje, które kształtują światowe trendy w tym zakresie.

 

Zestawienie przedstawiające listę najbardziej etycznych firm pokazuje, że stosowanie najwyższych etycznych standardów pomaga w osiągnięciu sukcesu w biznesie – powiedział Timothy Erblich, Chief Executive Officer w Ethisphere Institute.

W tegorocznej edycji zestawienia wyróżnione zostały 132 firmy z 21 krajów i pięciu kontynentów. Nagrodzone koncerny reprezentują ponad 50 branż.

Obecność w gronie najbardziej etycznych firm na świecie traktujemy jako ogromne wyróżnienie – powiedział Shiro Sasaki, Corporate Executive Vice President, Ricoh Company, Ltd. W naszej strategii działania kładziemy bardzo duży nacisk na to, w jaki sposób nasza działalność wpływa na otoczenie w którym funkcjonujemy. Zachowanie najwyższych standardów etycznych ma dla nas priorytetowe znaczenie.

Bardzo doceniamy to ważne wyróżnienie. Nasi klienci oraz społeczeństwo oczekują od nas dostarczania coraz to bardziej innowacyjnych technologii, przy jednoczesnym poszanowaniu dla wartości ponadczasowych. Wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy, ale ulepszając siebie, chcemy również pomagać innym osiągnąć więcej – podkreśliła Lori Forte Harnick, Dyrektor Generalna ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Spraw Publicznych w Microsoft Corporation.

Zestawienie najbardziej etycznych firm na świecie przygotowywane jest przy zastosowaniu autorskiej procedury badawczej Ethics Quotient™. Ta rozwijana przez lata metoda pozwala uzyskać obiektywne i ustandaryzowane wyniki. Firmy otrzymują punkty w pięciu kategoriach: etyka i zgodność, społeczna odpowiedzialność biznesu, kultura etyczna, zarządzanie, innowacyjność i reputacja.

Pełna lista firm, które zostały uwzględnione w zestawieniu: http://ethisphere.com/worlds-most-ethical/wme-honorees/