Ricoh wspiera chorych na Alzheimera

Ricoh wspiera Alzheimer’s Research w walce z chorobami demencyjnymi. Rozpoczęcie współpracy ogłoszono w czasie tegorocznego Światowego Dnia Choroby Alzheimera. Firma Ricoh zorganizuje działania fundrisingowe, a jej pracownicy będą mogli wesprzeć akcję w ramach wolontariatu pracowniczego. Wszystkie, zebrane dzięki tym aktywnościom fundusze pomogą światowej klasy naukowcom w badaniach nad poznaniem mechanizmów chorób dotykających osoby starsze, w tym Alzheimera. Ricoh stworzy również kilka kampanii podnoszącymi świadomość oraz uwrażliwiających społeczeństwo na kwestie związane z tymi schorzeniami.

 

Oddziały Ricoh w Europie będą prowadziły lokalne aktywności mające na celu zaangażowanie pracowników w akcje fundrisingowe i współpracę z partnerami NGO. Odbędą się także sesje i szkolenia edukacyjne poświęcone nie tylko wiedzy o wczesnym wykrywaniu symptomów choroby oraz przyczyn i wpływu, jaki ma ona na chorego, ale także postępów w badaniach.

„Ricoh wspiera Alzheimer’s Research w osiągnięciu kluczowego celu, jakim jest znalezienie do roku 2025 efektywnej terapii chorób demencyjnych. Jesteśmy zmobilizowani, aby wykorzystując nasze najnowsze technologie i wiedzę pomóc organizacji w osiągnięciu tej misji” – mówi Javier Diez-Aguirre, Vice President, Corporate Marketing, CSR & Environment w Ricoh Europe. „Cieszymy się z tej współpracy i mamy nadzieję, że wesprzemy naszego partnera energią, zaangażowaniem i pasją, by wspólnie stanąć do walki z chorobą Alzheimera” – dodaje.