Rekrutacja kadry medycznej do szpitala tymczasowego w Płocku

PKN Orlen podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku w sprawie zatrudnienia personelu medycznego. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zostanie pracodawcą dla kadry, która zapewni profesjonalną i kompleksową pomoc pacjentom.

Koncern zaangażowany jest w jej pozyskanie i systematycznie będzie przekazywać kandydatury osób rekomendowanych do pracy. Równolegle przygotowywany jest podobny projekt w Ostrołęce przy wsparciu spółki Energa z Grupy Orlen, który powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

– Od początku deklarowaliśmy pełne wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, również w procesie rekrutacji. Przygotowaliśmy kompleksowy plan działań w tym zakresie, a nawet uruchomiliśmy stronę internetową, która wspiera pozyskanie kadry medycznej. Widzimy duże zainteresowanie ofertami pracy i na bieżąco wpływają kolejne zgłoszenia ze strony kandydatów – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Uruchomienie i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Płocku będzie wymagało zatrudnienia personelu medycznego i wspierającego, w tym m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców. Ich pracodawcą będzie Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Do tej pory koncern zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze, niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego w Płocku. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Z kolei płyty, czy piasek użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez PKN Orlen w Płocku.

Źródło: PKN Orlen