Rekordowy lipiec w Modlinie

fot. Grzegorz Dąbrowski

297 254 pasażerów odprawił w lipcu Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin. To kolejny miesiąc wzrostu i najlepszy pod względem liczby pasażerów lipiec w ponad 7 letniej historii podwarszawskiego lotniska, które obsługuje coraz więcej podróżnych – zarówno regularnych lotów niskokosztowych, jak i czarterów.

W stosunku do analogicznego miesiąca w 2018 roku, blisko 300 tysięcy to aż o 4,7 procent więcej odprawionych w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin pasażerów.

– Dla pasażerów ze znacznej części Warszawy oraz północno-wschodniej Polski, Warszawa/Modlin to już lotnisko pierwszego wyboru. Stąd chcą latać do pracy i na wakacje i tu przybywać, mając do dyspozycji około 50 połączeń regularnych i 13 czarterowych – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W ciągu 7 miesięcy 2019 roku z lotniska odleciało lub na nie przyleciało 1 880 465 pasażerów. Wobec takiego samego okresu rok wcześniej to wzrost o 5 procent.

– Ta dynamika dotyczy dziś też miesięcy poza wakacjami, choć naturalnie to lato generuje największy ruch, właściwie w każdym porcie lotniczym. Nasze lotnisko znajduje się w pobliżu stołecznej aglomeracji, a dodatkowo – przy głównym szlaku komunikacyjnym. W swoim formacie, a więc dla połączeń „low-cost” i czarterów, posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, a dodatkowo także – dobrą bazę handlowo-gastronomiczną – dodaje Leszek Chorzewski.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się zaledwie 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Istnieje od 2012 roku. Obecnie można z niego latać niemal do wszystkich krajów UE, a także na Ukrainę, do Jordanii, Izraela i na Wyspy Kanaryjskie. Od kilku miesięcy Lotnisko Warszawa/Modlin jest także bazą dla lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji. Rejsy te obsługują najwięksi touroperatorzy w Polsce – Itaka, TUI Poland, Grecos Holiday i Coral Travel.

Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.