Recepta bez wychodzenia z domu

Grupa LUX MED jako pierwsza wśród sieci medycznych udostępniła pacjentom funkcjonalność zamówienia i odebrania recepty drogą elektroniczną. Rozwiązanie jest dostępne za pośrednictwem Portalu Pacjenta na www.luxmed.pl.

 

Pacjent zrealizuje e-Receptę w wybranej przez siebie aptece na podstawie numeru PESEL oraz unikalnego kodu, otrzymanego drogą SMS. Usługa jest dostępna dla posiadaczy abonamentów LUX MED. Podstawą do wystawienia e-recepty są dane o zdrowiu pacjenta zarejestrowane w elektronicznej dokumentacji medycznej.

To rozwiązanie bardzo wygodne dla pacjentów, którzy nie muszą już udawać się do przychodni jedynie po odbiór recepty na lek stosowany przewlekle. Korzyść odczują również lekarze i pracownicy centrów medycznych, którzy będą mogli poświęcić więcej czasu na rozwiązywanie tych problemów zdrowotnych naszych pacjentów, które wymagają bezpośredniego kontaktu z placówką – mówi dr n. med. Krzysztof Kurek, Członek Zarządu LUX MED odpowiedzialny za Pion Medyczny.

E-recepta daje pacjentowi możliwości wykupienia jednego z przepisanych na niej leków, a pozostałych w innym terminie lub w innej aptece, po okazaniu farmaceucie tego samego kodu. Lista aptek realizujących e-Recepty dostępna jest na stronie internetowej: https://mapa.pacjent.gov.pl/