„RakReaton”, czyli sprawdzian z WF-u w ramach zaangażowania społecznego firmy

W Twojej firmie są osoby aktywne sportowo, macie swoją drużynę biegową, nordic walking lub jeździcie na rowerze? A może szukasz pretekstu do takiej aktywności w obszarze społecznego zaangażowania? Dołączcie do wrześniowego wyzwania RakReaton i wesprzyjcie dzieci chore na nowotwory. Dzięki wspólnym kilometrom 100 000 złotych trafi na ich leczenie. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana. Do udziału można zgłaszać się indywidualnie, ale także firmy zespołowo.
W ramach Kampanii Złotej Wstążki ruszyło ogólnopolskie wyzwanie pokonania we wrześniu miliona kilometrów, aby 100 000 złotych trafiło na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Udział w wyzwaniu rekreacyjnym na rzecz walki z rakiem umożliwia bezpłatna aplikacja Activy, którą trzeba pobrać na telefon komórkowy na stronie https://rakreaton.activy.app/pl w sklepie Google Play lub AppStore. Pomocny w tej kwestii będzie także specjalnie przygotowany film instruktażowy:

– Dzieci chore na raka codziennie walczą o swoje zdrowie i życie, a razem z nimi także rodzice i personel medyczny. Każdy z nich CODZIENNIE ma WYZWANIE. We wrześniu w geście solidarności z nimi, naszym celem jest wspólnie pokonać milion kilometrów. Liczy się każda aktywność, którą można zaliczyć do biegania lub jazdy na rowerze. Zapraszamy do udziału także przedsiębiorstwa, w których aktywność fizyczna jest szczególnie ceniona, które organizują firmowe treningi czy nawet mają swoje drużyny. Gdy osiągniemy cel, partnerzy RakReatonu przekażą 100 000 zł na leczenie dzieci w klinice Przylądek Nadziei. – zaprasza do udziału w wyzwaniu Przemek Pohrybieniuk, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy Kampanii Złotej Wstążki i RakReatonu.

Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy i Grupa IMPEL. Partnerem Technologicznym jest Activy.

Poniżej kilka wskazówek dotyczących wyzwania RakReaton:

  • Wybierz najbardziej optymalny dla siebie rodzaj aktywności. Nie ma znaczenia, czy trenujesz regularnie czy spacerujesz rekreacyjnie, po prostu dołącz do wyzwania.
  • Pamiętaj, aby dostosować długość trasy do swoich możliwości. Mierz siły na zamiary!
  • Liczy się długość, a nie tempo, a więc poruszaj się spokojnie. Możesz sobie robić przerwy, np. odpoczywając na ławce w parku.
  • Pamiętaj o nawodnieniu podczas wysiłku.
  • Ubierz się wygodnie, pamiętaj o obuwiu sportowym.
  • Zaproś koleżankę, kolegę do towarzystwa. Razem jest przyjemniej i bezpieczniej.
  • Wybierz porę dnia dogodną dla siebie. Ruszaj się, kiedy masz na to ochotę!

Więcej: www.rakreaton.pl