Radosław Pazura pomaga bezdomnym

200 posiłków dla bezdomnych i najuboższych wydawanych w fatalnych warunkach – taka jest rzeczywistość, w jakiej Bracia Mniejsi Kapucyni pomagają najbardziej potrzebującym. Radosław Pazura chce to zmienić, dlatego przekazał wygrane w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” 10 tys. zł Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego.
– Osoby bezdomne to często wspaniali, wykształceni ludzie, jednak ich historie są bardzo powikłane. Jeden z mężczyzn korzystających z pomocy Fundacji uległ wypadkowi. Na leczenie wydał wszystkie pieniądze. Potem pojawił się alkohol i został bez dachu nad głową. – mówi Radosław Pazura, który wielokrotnie podkreślał, że to właśnie aspekt charytatywny był głównym powodem jego wzięcia udziału w programie.

Cel, na który aktor przekazał pieniądze, podzielił fanów programu. Niektórzy wprost pisali, że wsparcie powinny otrzymać osoby ciężko chore, na przykład dzieci. Gest Pazury okazał się tym bardziej wyjątkowy – aktor miał dzięki niemu szansę pokazać, że osobom bezdomnym także przysługuje prawo do pomocy.  Radek od początku wiedział, że jeśli uda mu się wygrać jeden z odcinków programu, przekaże wygraną Fundacji Kapucyńskiej. Miał jednak, jak się okazało, słuszne obawy co do reakcji widzów. – Zwykle w programie zbiera się pieniądze na chore dzieci i to jest piękne. Nie wiem, co będzie, kiedy powiem, że zbieram na ludzi, których stereotypowo postrzega się jako obiboków, którzy zbierają drobne od kierowców, a potem idą na darmową zupę. Przecież nie do końca tak jest –  mówił.

Pieniądze, które aktor przekazał Fundacji, pomogą w budowie jadłodajni Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy. W tej chwili zakonnicy i wolontariusze pracują w bardzo trudnych warunkach – w podziemiach klasztoru panuje wilgoć i nie jest on przystosowany do wydawania posiłków. W planach jest budowa kuchni przystosowanej do wydawania 300 posiłków dziennie wraz z zapleczem i magazynami do gromadzenia żywności, jadłodajni na 50 miejsc, oraz zaplecza socjalnego i psychoterapeutycznego.

Pazura aktywnie wspiera Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego, której celem jest pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym. Działalność Kapucynów i wolontariuszy obejmuje nie tylko wydawanie żywności, ale też pomoc psychologiczną.

Wszystkie osoby, które również chciałyby pomóc w budowie Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy, mogą wpłacić darowiznę na konto Fundacji: Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego: 96 1030 0019 0109 8530 0030 6564.