Radny rapuje dla służby zdrowia

Chcemy Wam podziękować za siłę i za służbę, to dzięki Wam myślimy pozytywnie o jutrze, dziś jesteśmy bezbronni, nie wiemy jak Wam pomóc, nie będziemy przeszkadzać, zostaniemy w domu” – to fragment utworu „Dyżur bohaterów”, jaki nagrał dla pracowników służby zdrowia radny Pragi-Północ.

Radny Kamil Ciepieńko ze stowarzyszenia Kocham Pragę postanowił wesprzeć ratowników i lekarzy. Przygotował dla nich specjalny utwór, w którym dziękuje i motywuje ich do dalszej pracy.

– Materiał powstał z potrzeby serca. Dla tych, którzy dają go dziś najwięcej – mówi Kamil Ciepieńko. – Zamknięci w domach staramy się coś zrobić, zastanawiamy się, jak pomóc, ale już samo niewychodzenie to ogromne wsparcie dla służby zdrowia.

Autor przedstawia ratowników jako żołnierzy, którzy muszą powstrzymać zamach na obywateli, ale sami też muszą przetrwać. W utworze można usłyszeć, że przez lata byliśmy wobec nich obojętni i mało kto interesował ich losem, np. ich zarobkami. Dziś wszyscy im dziękujemy, widząc w nich jedyną nadzieje.

W klipie występują prawdziwi ratownicy, którzy publikują swoje zdjęcia z akcji, z pierwszej linii frontu. W serwisie You Tube klip obejrzało już prawie 7 tys. osób.