PwC Polska opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2022 rok

Doradcza organizacja PwC Polska opublikowała swój Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2022 rok. Raport Rozwoju w oparciu o Protokół GHG oraz Standardy GRI.

Siłą napędową naszego sukcesu są nasi ludzie. Jestem dumny z pracy, jaką nasi pracownicy wykonali w tym roku w Polsce, w naszym regionie i na całym świecie. To prawdziwe Community of Solvers. Wspieramy naszych klientów i wnosimy pozytywny wkład w otoczenie zewnętrzne, które łączy nas wszystkich. Dziękuję każdemu z nich za ciężką pracę, entuzjazm i wytrwałość – mówi Adam Krasoń, prezes Zarządu PwC Polska.

Jak podkreśla prezes Krasoń, globalna strategia PwC – The New Equation – ogłoszona w czerwcu 2021 roku jest odpowiedzią na to, co klienci i wszystkie zainteresowane strony na całym świecie mówią o swoich potrzebach: pomocy w budowaniu zaufania i osiąganiu trwałej długoterminowej wartości. Od wspierania rygorystycznych standardów sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju po pracę nad tym, jak system podatkowy może służyć interesowi publicznemu i jakie technologie wybrać, by być najbardziej efektywnym i gotowym na globalne wyzwania. 

Po raz pierwszy oddaję w Państwa ręce raport o zrównoważonym rozwoju PwC Polska. Wiem, że to dla nas jedynie dobry początek. Wiem, że mamy już pewne osiągnięcia w obszarze działań ESG – dotyczących ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego. Wiem też, że w wielu obszarach wciąż wiele pracy przed nami. Stawiamy jednak na autentyczny proces zwiększania świadomości i edukacji związanej z ESG. Zaczynamy od siebie i jednocześnie wzmacniamy w tym procesie także każdego z naszych klientów. ESG to nie wymóg formalny, to zmiana na stałe oraz szansa na rozwój organizacji i zwiększenie przewagi konkurencyjnej – tłumaczy prezes PwC Polska.

Droga ku zrównoważonemu rozwojowi

Wyjaśnia też, że podczas jego tworzenia najważniejsza była dla transparentność: – Wiemy, że są obszary, które wymagają od nas wzmożonego wysiłku. Daje Nam to jednak możliwość lepszego zrozumienia wyzwań stojących przed naszymi interesariuszami oraz spersonalizowanego wsparcia ich na drodze ku zrównoważonemu rozwojowi.

Kluczowe wskaźniki PwC Polska

  • Nowi pracownicy w FY22 – 1,254
  • Well-being pracowników w badaniach satysfakcji w stosunku do poprzedniego roku – +8 pp.
  • Bonusy dla pracowników za wyniki finansowe innowacyjnych rozwiązań – 0.5 mln zł
  • Przychody ogółem mln zł –+8.1%

O PwC

Jako wiodąca globalna organizacja, PwC świadczy profesjonalne usługi doradcze. Jest siecią firm działającą w 152 państwach, zatrudniającą 327 tysięcy osób. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6 tys. osób, w tym niemal 2 tys. w zespołach technologicznych.

Raport znajduje się na stronie: https://www.pwc.pl/pl/pdf-nf/Raport_Zrownowazonego_Rozwoju_PwC_Polska_FY22.pdf

Źródło: PwC Polska

Opracowała Klaudia Janucik