Przyjazna szpitalna Strefa dla rodziców w Oleśnicy

Startuje XVI edycja programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest stworzenie komfortowych warunków pobytu rodziców razem z dziećmi, podczas hospitalizacji. Otwarcie już pod koniec listopada br.

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach – przyjaznych rodzicom i małym pacjentom.

Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.
Na oddziale dziecięcym oleśnickiego szpitala, rocznie przebywa 1300 małych pacjentów, a średni czas pobytu na oddziale to 3 – 4 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy, nieustanny pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków. Dlatego w placówce zostaną przeprowadzone prace remontowe i adaptacyjne wybranych pomieszczeń, dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala.

W nowej Strefie Rodzica znajdzie się wyremontowana świetlica zabaw dla dzieci i specjalne pomieszczenie dla rodziców, w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek. Strefa Rodzica w Oleśnicy zostanie otwarta już pod koniec listopada, a w prace włączą się wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Jest to XVI edycja programu, a w tym roku swoją strefę otrzyma jeszcze szpital w Rzeszowie. Do tej pory pomieszczenia przyjazne rodzicom powstały w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie i Bogatyni .

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: strefarodzica.budimex.pl