Przedszkola AMO Play & Learn wyróżnione za znaczący wpływ na rozwój małych mieszkańców stolicy

W tym roku sieć niepublicznych przedszkoli AMO Play & Learn świętuje 5-lecie swojej działalności w Warszawie. Przez ten czas przez placówki sieci przewinęło się tysiące maluchów. Zaangażowanie pracowników sieci, w tym szereg inicjatyw mających na celu podniesie standardów wychowania przedszkolnego, zostały wyróżnione nagrodą specjalną portalu Kurier365.pl, przyznawaną przez redakcyjne gremium za szczególnie wartościowe przedsięwzięcia na terenie Warszawy.

Sieć przedszkoli AMO Play & Learn dołączyła do zacnego grona laureatów, którzy przysłużyli się rozwojowi Warszawy i jej mieszkańców. Nagrody Kurier365.pl otrzymali m.in. prof. Lech Królikowski, Artur Jarczyński, Bogusław Schaeffer i Franciszek Maśluszczak. W uzasadnieniu nagrody dla AMO, wręczonej w gmachu Muzeum Niepodległości w Warszawie czytamy m.in. (…) za odważną odpowiedź na potrzeby rynku – stworzenie przedszkoli przyjaznych dla rodziców i ich pociech, w których dba się o prawidłowy i harmonijny rozwój dzieci, łącząc naukę z zabawą.

Pierwsze placówki sieci powstały w 2009 roku. Konsekwentnie realizowany plan rozwoju sieci, wsparty zaufaniem społecznym rodziców, sprawił że po pięciu latach działalności sieć posiada cztery samodzielne placówki: na Okęciu, Mokotowie, Targówku oraz w Radości. – Nasze przedszkola powstały z myślą o dzieciach i ich zapracowanych rodzicach – mówi Jerzy Blum, dyrektor sieci. – Oferta programowa została dopasowana do najwyższych standardów, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przedszkola sieci AMO szczególny nacisk kładą na odpowiedni dobór kadry wychowawców, którzy w sposób kreatywny potrafią wzbudzić wśród swoich podopiecznych chęć poznawania świata, a także nauki. – W placówkach dziećmi zajmują się wykwalifikowane nauczycielki pod opieką psychologa i logopedy. Wychowawcy stawiają na indywidualne podejście do dziecka – mówi Izabella Krasicka, kierownik przedszkola AMO w Radości. – Stawiamy też na naukę, ale przez gry i zabawy. To sprawdza się szczególnie podczas nauki języka angielskiego.

Partnerem wręczenia Nagród portalu Kurier365.pl jest Kurier Warszawski, Muzeum Niepodległości oraz portal RaportCSR.pl. W tej edycji nagrodę otrzymał także prof. Lech Królikowski, varsavianista i samorządowiec, prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz Liliana Olchowik-Adamowska, dziennikarka i pisarka, wyróżniona przez redakcję za talent, fachowość i rzetelność dziennikarską. Nagrody wręczane są wybitnym postaciom a także firmom i instytucjom, które mają znaczący wpływ na rozwój Warszawy, zarówno pod względem społecznym, kulturalnym a także architektonicznym.