Programy zrównoważonego rozwoju w Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas rozwija program finansowania i wsparcia proekologicznych projektów. W tym celu powołał Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju. 

 

– Zrównoważony rozwój i projekty przyjazne środowisku to jeden z elementów strategii CSR Banku na lata 2018-2021. Tworzymy Bank zmieniającego się świata, w którym kwestie związane m.in. z ekologią, w tym z efektywnością energetyczną, odgrywają istotną rolę. Z uwagi na przyjętą strategię oraz doświadczenie Banku, zamierzamy zintensyfikować i poszerzyć nasze działania związane z tworzeniem nowych programów zrównoważonego rozwoju. W związku z tym powołaliśmy Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju – mówi Adam Hirny, dyrektor nowo powstałej jednostki w Banku BGŻ BNP Paribas.

Celem nowej jednostki jest m.in. analiza i opracowywanie takich programów, które w optymalny sposób wspierać będą inwestycje realizowane przez podmioty z różnych segmentów rynku. Celem Banku jest również tworzenie takich mechanizmów, które poza funkcjami wspierającymi, będą motywować klientów do realizowania inwestycji z zakresu zrównoważonego rozwoju.

W przeszłości Bank BGŻ BNP Paribas był zaangażowany w inicjatywy realizowane wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) oraz Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), których celem było wspieranie inwestycji wśród MŚP, przyczyniających się do obniżenia zużycia energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W ramach programów takich jak np. „PolSEFF” oraz „Green Initiative” przedsiębiorstwa mogły skorzystać m.in. z preferencyjnych warunków finansowania oraz wsparcia technicznego projektów.