Prof. Marcin Wiącek: Wiele norm w Konstytucji jest adresowanych do przedsiębiorców

Prof. Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich, udzielił nam wywiadu podczas III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa. Tej rozmowy powinni wysłuchać wszyscy przedsiębiorcy i wszystkie osoby zainteresowane wdrażaniem ESG. A przede wszystkim – wszyscy, dla których zwrot „człowieczeństwo” nie jest frazesem.

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływa rocznie kilkadziesiąt tysięcy osób. Są to również skargi związane z funkcjonowaniem przedsiębiorców i pracodawców – mówi podczas wywiadu prof. Marcin Wiącek. Podkreśla, że wiele skarg dotyczy choćby problemów osób z niepełnosprawnościami czy uchodźców. Lecz nie tylko ich. Jak wyjaśnił, walczy z przeróżnymi stereotypami, które mamy w głowach.

Zachęcamy do wysłuchania całości przemyśleń Rzecznika Praw Obywatelskich.

Podcast powstał w ramach zadania publicznego „Rozwój misyjny i instytucjonalny Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego”. Zadanie sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”.