Prof. Aleksandra Przegalińska, Akademia im. Leona Koźmińskiego: Sztuczna inteligencja może pomóc również w przeciwdziałaniu skutkom kryzysu klimatycznego

Czy ludzie mogą się zmienić w hybrydę człowieka i sztucznej inteligencji? Jakie zagrożenia i szanse niesie rozwój sztucznej inteligencji? Czy da się kontrolować rozwój AI (Artificial Intelligence) w skali globalnej? – na te pytania RaportCSR.pl odpowiedziała Prof. Aleksandra Przegalińska, Prorektor Akademii im. Leona Koźmińskiego. Rozmowa o fascynujących perspektywach przemian związanych z AI odbyła się w trakcie IV edycji Our Future Forum – największej konferencji edukacyjnej w Polsce, której RaportCSR.pl i oESG.pl były partnerami medialnymi.

W jakimś sensie już dzisiaj jesteśmy trochę hybrydą, choć hybryda o jakiej myślimy w kontekście science fiction jest jeszcze odległą przyszłością, toteż filmowa „Ex Machina” długo pozostanie fikcją, o ile w ogóle się ziści; sztuczna inteligencja niesie wiele szans w wielu dziedzinach, szczególnie w rewolucjonizowaniu medycyny – ma też ona jednak ciemne strony; unijne regulacje dotyczące sztucznej inteligencji będą pierwszymi na świecie. Tezy te prof. Aleksandra Przegalińska, wybitna ekspertka w dziedzinie AI, rozwinęła podczas wywiadu, do którego obejrzenia zapraszamy: