Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych z nagrodą Finansista Roku 2016

Już po raz 17. redakcja Gazety Finansowej przyznała nagrodę i wyróżnienia dla Finansistów Roku, których praca i zaangażowanie zostały wysoko ocenione przez dziennikarzy redakcji. W tym roku tytuł FINANSISTY ROKU 2016 przyznano Iwonie Sroce, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych – za wieloletni wkład w budowanie bezpieczeństwa na krajowym rynku kapitałowym oraz realizację szeregu projektów wspierających jego dynamiczny rozwój.

 

 

Redakcja przyznała ponadto cztery wyróżnienia Finansisty Roku 2016 oraz sześć nagród Finansowa Marka Roku 2017. Galę poprowadziła Anna Popek.

Redakcja „Gazety Finansowej” doceniła prezes KDPW za szeroką wiedzę zdobytą na drodze wieloetapowej edukacji jak i doświadczenie. Prezes Sroka wspiera m.in. Radę Dialogu Społecznego, gdzie zasiada w Zespole Problemowym ds. polityki gospodarczej i rynku pracy, Pracodawców RP – najstarszą organizację pracodawców w kraju, Radę Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której jest Przewodniczącą. Prezes KDPW dba także o nowe pokolenia ekonomistów, prowadząc zajęcia ze studentami na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Wyróżnienia Finansista Roku 2016 otrzymali:

  • Michał Gomowski, Prezes Zarządu Benefia Ubezpieczenia Sp. z o. o.

Za skuteczne wprowadzenie na rynek ubezpieczeniowy w Polsce, unikalnych rozwiązań technologicznych eliminujących konieczność wprowadzania danych i tym samym skracających proces sprzedaży ubezpieczeń do 2 min.

  • Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie

Za wspieranie przedsiębiorstw i klastrów w różnych sektorach gospodarki, tworzenie dialogu pomiędzy instytucjami publicznymi, przedsiębiorcami i naukowcami, a przede wszystkim za tworzenie nowych możliwości dla rozwoju działalności innowacyjnej firm.

  • Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu

Instytut Biznesu od 2011 r. wspiera przedsiębiorców w realizacji ich przedsięwzięć, zajmując głos w debacie publicznej w kwestiach kluczowych dla rozwoju polskiej gospodarki. Poza działalnością ekspercką i doradczą, przygotowywaniem raportów i analiz Instytut zajmuje się, jak przystało na organizację stworzoną przez przedsiębiorców i dla przedsiębiorców, pomocą biznesmenom w zakresie prowadzenia restrukturyzacji przedsiębiorstw, poszukiwania kapitału na rozwój, rozwiązywania problemów finansowych, zwiększaniem efektywności i rentowności, które przekładają się na lepsze wyniki finansowe.

  • Jacek Janiszewski, Przewodniczący Stowarzyszenia Integracja i Współpraca

Za organizację od ponad 20 lat Forum Gospodarczego w Toruniu (Welconomy in Toruń) – jednego z najważniejszych kongresów gospodarczych w Polsce, które stało się miejscem dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Co roku w Forum uczestniczy około 2 tys. osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy.

„Gazeta Finansowa” istnieje na rynku już od 19 lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania wolnego rynku w naszym kraju. Te przełomowe lata znalazły odzwierciedlenie w publikacjach. Filozofią tygodnika jest nie tylko informowanie o aktualnościach, ale również promowanie dobrych wzorów – firm i osobowości, które oddziałują na polską gospodarkę. Dlatego też od 17 lat Gazeta Finansowa jest organizatorem konkursu Finansista Roku.

W poprzednich latach tytuł Finansisty Roku otrzymali: Józef Wancer – Prezes Banku BPH, Wojciech Kostrzewa – Prezes BRE Bank, Andrzej Podsiadło – Prezes PKO BP, Maria Wiśniewska – Prezes PEKAO S.A., Leszek Balcerowicz – Prezes Narodowego Banku Polskiego, Wiesław Rozłucki – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Zyta Gilowska – Minister Finansów, Stanisław Kluza – szef Komisji Nadzoru Bankowego, Jan Krzysztof Bielecki – Prezes Banku Pekao S.A., dr Leszek Czarnecki – Prezes Getin Holding, dr Ludwik Sobolewski – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Waldemar Pawlak – Minister Gospodarki, Mikołaj Budzanowski – Minister Skarbu Państwa, Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego, Krzysztof Kwiatkowski – Prezes Najwyższej Izby Kontroli oraz Adam Kiciński – Prezes Zarządu CD Projekt.

Partnerami Gali byli: Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Partnerami medialnymi Gali byli: Home&Market, Gentelman, Biznes Open, Rezydencje, Agencja informacyjna ISBnews oraz portale BiznesAlert.pl, Kurier365.pl, GF24.pl, RaportCSR.pl.

Sponsorem głównym była firma Balthazar zajmująca się szyciem na miarę luksusowych garniturów, smokingów, płaszczy oraz koszul we współpracy z najlepszymi włoskimi mistrzami krawiectwa z Neapolu oraz Parmy.

Zapisz

Zapisz