Prezes Jacek Szwajcowski odznaczony przez Prezydenta RP

5 czerwca 2014 r., podczas uroczystości z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Jacka Szwajcowskiego, Prezesa Pelion Healthcare Group, za wybitne zasługi w rozwoju przedsiębiorczości, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Powstanie i działalność Pelion Healthcare Group są nierozerwalnie związane z historią wolności gospodarczej w Polsce. Prezes, współzałożyciel, a także udziałowiec firmy Jacek Szwajcowski został wyróżniony za wkład w rozwój nowoczesnej gospodarki oraz systemu ochrony zdrowia.
Pelion Healthcare Group jest grupą kapitałową skupiającą spółki działające w obszarze ochrony zdrowia, a zwłaszcza w sektorze dystrybucji produktów farmaceutycznych. Firma od 1998 roku jest obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a Jacek Szwajcowski jest najdłużej urzędującym prezesem stojącym na czele giełdowej spółki. W 1989 r. Polacy odzyskali wolność – zarówno polityczną, a kilka miesięcy później również gospodarczą.

W 1990 r. otworzyłem pierwszą hurtownię farmaceutyczną, która stała się początkiem budowy Pelion Healthcare Group. Moja historia jako przedsiębiorcy i historia budowanej przeze mnie firmy są ściśle związane z wywalczoną przez Polaków wolnością. Zakładane ćwierć wieku temu przedsiębiorstwa dzisiaj przekształciły się w dojrzałe biznesy i z powodzeniem konkurują na rynku europejskim – komentuje Prezes Jacek Szwajcowski. – Jestem dumny z faktu, że Polska docenia działania przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarki.

Prezydent Bronisław Komorowski wręczał odznaczenia podczas Święta Wolności w Pałacu Prezydenckim. Wraz z Prezesem Jackiem Szwajcowskim nagrodzeni zostali m.in. Irena Eris, Michał Boni, Zbigniew Pełczyński, Hanna Suchocka, Siostra Małgorzata Chmielewska, Andrzej Sadowski.

Pelion S.A. istnieje na rynku od 1990 r. Firma początkowo funkcjonowała jako lokalna hurtownia farmaceutyczna. Dzięki konsekwentnemu rozwojowi, a także debiutowi na Giełdzie Papierów Wartościowych, dzisiaj Pelion Healthcare Group to jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Usługi świadczone przez firmę obejmują wszystkie segmenty rynku (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pelion S.A., jako spółka holdingowa, pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności firmy.

Źródło: http://kurier365.pl