Prezes BGK: zrównoważony rozwój głównym filarem strategii BGK

świat w żarówce

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) zakłada, że będzie zwiększał zaangażowanie w finansowanie gospodarki o niemal 10% średniorocznie (CAGR), a wartość tego finansowania sięgnie 460 mld zł w 2025 roku, wynika ze strategii BGK na lata 2021-2025. Bank chce być liderem w programach na rzecz zrównoważonego rozwoju. O szczegółach mówi w rozmowie z ISBnews.TV prezes banku Beata Daszyńska-Muzyczka.

 

Zaangażowanie banku w finansowanie gospodarki wyniosło 291 mld zł w 2020 roku, zaś celem wyznaczonym w strategii jest finansowanie wysokości 460 mld zł w 2025 roku, co oznacza średnioroczny wzrost na poziomie 9,8%. Bank określił 3 zewnętrzne filary strategiczne: zrównoważony rozwój, zaangażowanie społeczne, współpracę i biznes międzynarodowy oraz 2 wewnętrzne: transformację cyfrową i procesową oraz efektywny model zarządzania.

Realizację strategii będzie wspierał model biznesowy. BGK wskazał w nim 8 programów, poprzez które chce odpowiadać na potrzeby i wyzwania rynkowe. Programy te obejmują takie obszary, jak: rozwój przemysłu, przedsiębiorczości, infrastruktury, energetykę, mieszkalnictwo, spójność terytorialną i społeczną, ochronę zdrowia i finanse publiczne.

Źródło:  Agencja ISBnews