Prawnicy z energią

Barefoot College to inicjatywa mająca na celu edukacje kobiet w najbiedniejszych rejonach świata. Międzynarodowa kancelaria prawna Hogan Lovells wsparła ten projekt w ramach trzyletniego partnerstwa.


Barefoot College to międzynarodowa inicjatywa polegająca na edukacji kobiet w najbiedniejszych krajach świata. Dzięki opracowanym przez specjalistów innowacyjnemu programowi kobiety uczą się same tworzyć panele słoneczne i następnie mają możliwość doprowadzenia elektryczności do swoich wiosek. Stają się wtedy tzw. Solar Mamas. Hogan Lovells globalnie wspiera inicjatywę Barefoot College.

Trzyletnie Partnerstwo pomiędzy Barefoot College a Hogan Lovells ma na celu pomoc w zelektryfikowaniu 20 tys. domów za pomocą energii słonecznej; zapewnieniu dla 200 tys. ludzi dostępu do czystego światła; „stworzeniu” 400 Solar Mamas w 35 krajach na całym świecie – poprzez naukę i trening. Kancelaria wsparła tę inicjatywę nie tylko od strony finansowej, ale także poprzez bezpłatne doradztwo prawne oraz wsparcie wolontariackie pracowników kancelarii.

Hogan Lovells dba o zaangażowanie w ten projekt pracowników na całym świecie. W ramach tej współpracy pracownicy oglądali filmy i otrzymali informacje na temat działalności Barefoot College. Ostatnią inicjatywą w warszawskim biurze kancelarii był quiz dla wszystkich pracowników. Quiz sprawdza wiedzę z zakresu: partnerstwa kancelarii z Barefoot College, celów, dzięki realizacji, których możemy pomóc w walce z nierównością oraz zmian klimatycznych i zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii. W ramach integracji kancelaria postanowiła przeprowadzić quiz w postaci rywalizacji między 4-osobowymi zespołami. Łącznie w quizie wzięło udział prawie 30 osób, przebieg konkursu nadzorowali mec. Beata Balas-Noszczyk i mec. Marek Wroniak, a rywalizacja była na tyle zacięta, że nawet po kilku dogrywkach ostatecznie dwa zespoły podzieliły się pierwszym miejscem. –
Nic dziwnego – jako nagroda przewidziana była domowej roboty beza ze śliwkami. W tym samym czasie w porze lunchu w biurze kancelarii serwowane były przysmaki przygotowane przez pracowników Hogan Lovells. Każdy mógł zakupić sobie porcję a wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone są na wsparcie dla Solar Mamas – mówią organizatorzy.

Dariusz Kotara

Zapisz

Zapisz