Beata i Tomek są razem od 20 lat. Ich historia to jedna z wielu pisanych w hospicjum miłością. O tym, że hospicjum to nie „umieralnia”, ale miejsce pełne życia i uczuć, miejsce, które warto wspierać – w najnowszej kampanii Fundacji Hospicjum Onkologiczne.
Nowatorska i oryginalna dla ruchu hospicyjnego odsłona akcji „18,60” ma na celu ukazać w nowym świetle życie w hospicjum oraz zachęcić darczyńców do regularnego wspierania FHO.
Prawdziwa historia Beaty i Tomka
Bohaterowie filmu to nie aktorzy. Beata – pacjentka hospicjum wraz z mężem Tomkiem, dzielą się z nami jedną z najpiękniejszych historii swojego życia: miłością, która trwa także w hospicjum. Dzięki ich zaangażowaniu film powstał bez wkładu finansowego, własnymi siłami.
Hospicjum to nie „umieralnia”
Film, przedstawiając prawdziwą historię Beaty i Tomka, pokazuje, że w hospicjum trwa życie. Życie pełne emocji, uczuć, chwil, które możemy celebrować. Spot pokazuje, że hospicjum to miejsce, do którego nie przychodzi się umrzeć, ale spędzić resztę życia. Godnie i bez bólu.
Dlaczego 18,60?
Dotacje z Urzędu Miasta oraz NFZ nie pokrywają w pełni kosztów opieki nad Pacjentami. W 2013 r. wyznaczyliśmy sobie cel – 6 tys. wpłat na hospicjum co miesiąc. Obecnie, brakujące 40 tys. zł, to ponad 2 tys. darowizn po 18,60 zł. Akcję zachęcania darczyńców do stałego wspierania FHO prowadzimy do dziś.
Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie
Od 27 lat niesiemy bezpłatną pomoc ludziom, którzy są u kresu życia w chorobie onkologicznej. W skali roku 120-osobowy zespół otacza opieką ponad 3000 pacjentów. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy.
Więcej: fho.org.pl/18-60-zl