Pracownicy Providenta i mieszkańcy Łodzi pobiegli dla Fundacji Gajusz

Blisko 300 osób wzięło udział w charytatywnym biegu Provident Run, który odbył się w minioną sobotę w Lesie Łagiewnickim w Łodzi. Jego celem było wsparcie Fundacji Gajusz prowadzącej hospicjum dla dzieci. Firma Provident Polska zobowiązała się, że za każdego uczestnika przekaże darowiznę na rzecz fundacji, dzięki czemu jej konto zasiliło 30 000 zł.

 

7 kwietnia w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbył się pierwszy Provident Run – inicjatywa, która zrodziła się wśród pracowników firmy Provident z pasji do biegania i pomagania. Wzięli w niej udział biegacze amatorzy, w tym pracownicy firmy oraz łodzianie, a także znani sportowcy i topowi biegacze, m.in. Iwona Guzowska, Piotr Kędzia i Dominika Stelmach.

Uczestnicy mierzyli się z dystansem 5,5 km. Dla wielbicieli nordic walking została stworzona sekcja chodząca. W wydarzeniu wzięło udział także ok. 70 dzieci, w tym wychowankowie Świetlicy Środowiskowej OO. Franciszkanów z Łodzi. Pobiegły one w Biegu Super Bohaterów (na dystansach 500 m i 300 m), który odbył się przed biegiem głównym. Dzieci przebrane były za  postaci z bajek i komiksów.

– Provident działa na polskim rynku już od ponad 20 lat. W tym czasie nie tylko wspierał swoich klientów w realizacji ich planów, ale także pomagał lokalnym społecznościom m.in. dzięki programowi wolontariatu pracowniczego, który funkcjonuje w firmie od ponad 12 lat. Provident Run jest więc już kolejną inicjatywą, poprzez którą nasi pracownicy pokazali, że lubią i chcą angażować się w akcje pomocowe – mówi Katarzyna Szerling, członek zarządu i dyrektor ds. marketingu w Provident Polska. – Wśród nas jest wielu entuzjastów biegania, ale są też osoby, które w zorganizowanym biegu wystartowały po raz pierwszy. Jestem dumna z tego, że mogliśmy połączyć siły i wykorzystać naszą energię, by wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują – dodaje.

Głównym założeniem inicjatywy było połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli pasji do sportu i zdrowego stylu życia z pomaganiem innym. Za każdego uczestnika biegu Provident wpłacił bowiem darowiznę na rzecz Fundacji Gajusz – w sumie wartość przekazanej kwoty wyniesie 30 000 zł.

Fundacja Gajusz prowadzi w Łodzi hospicjum stacjonarne i domowe dla dzieci oraz Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli dla opuszczonych niemowląt. Codziennie otacza opieką ok. 200 najmłodszych podopiecznych. W Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej uczy i wychowuje studentów.

– Od 15 lat pomagamy przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzicom. Staramy się zapewniać im fachową pomoc i wspierać w najtrudniejszych momentach. Współpracujemy niemal z setką specjalistów z dziedziny medycyny i psychologii. Aby móc realizować wszystkie nasze inicjatywy, nieustannie potrzebujemy wsparcia finansowego – mówi Tisa Żawrocka – Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz. – Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że są ludzie, którzy poświęcając swój wolny czas, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują – dodaje.