Pracownicy PRESS GLASS pobiegli w szczytnym celu

W III Radomszczańskim Biegu Ulicznym udział wzięła m.in. kilkunastoosobowa drużyna pracowników PRESS GLASS, czyli firmy specjalizującej się w produkcji szyb dla budownictwa. Ich start był kolejnym etapem akcji  „Biegamy i wspieramy”.

„W akcji, która powstała z inicjatywy samych pracowników PRESS GLASS, łączymy idee promocji aktywnego trybu życia i wspierania działalności charytatywnej” – wyjaśnia Gerard Plaze, jeden ze współorganizatorów akcji.

W niedzielnym biegu udział wzięło w sumie 139 osób, a największą zorganizowaną grupą okazała się właśnie drużyna PRESS GLASS. Wśród 13 reprezentantów firmy znalazły się m.in. osoby pracujące na co dzień w zakładach w Radomsku i Częstochowie.

„Dystans 10 km udało się pokonać wszystkim członkom drużyny. Zgodnie z przyjętymi w ramach akcji zasadami, przekażemy odpowiednią, czyli proporcjonalną do liczby uczestników, wielokrotność kwoty 50 zł na wybrany przez uczestników akcji cel dobroczynny” – dodaje Gerard Plaze.

Bieg w Radomsku był już drugim startem w ramach akcji „Biegamy i wspieramy”. Charytatywną inicjatywę firma PRESS GLASS zainaugurowała w Częstochowie, gdzie w kwietniu – podczas 7. Biegu Częstochowskiego – pobiegło w sumie 74 reprezentantów przedsiębiorstwa.