Pracownicy Grupy Enea „wybiegali” obóz sportowy

Ponad 120 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski wzięło udział w Enea Active Camp – warsztatach sportowo-psychologicznych organizowanych przez Fundację im. Kamili Skolimowskiej.

Dzieciom towarzyszył Piotr Lisek, wicemistrz świata w skoku o tyczce. Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Enea, którzy w programie „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” wybiegali fundusze na jego organizację.

„Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” jest jednym z najważniejszych projektów CSR zainicjowanych przez Fundację Enea w ciągu pięciu lat jej działania, zachęcającym pasjonatów sportu do pomagania. Pracownicy Grupy Enea, startując w różnych zawodach biegowych, zbierają punkty. Fundacja przelicza je na złotówki, a zgromadzone fundusze przeznacza na działania promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Biegacze z Grupy Enea zdecydowali, że uzbieraną w 2018 r. sumę przeznaczą na sportowo-psychologiczne warsztaty dla dzieci, organizowane przez Fundację im. Kamili Skolimowskiej. Wydarzenie zorganizowano 30 marca tego roku w hali sportowej Politechniki Poznańskiej, gdzie ponad 120 dzieci wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów – psychologów i sportowców, na czele z Piotrem Liskiem, wicemistrzem świata i dwukrotnym halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce.

– Enea Active Camp to inicjatywa, która oprócz promocji aktywności fizycznej stawia również na edukację dzieciaków w aspekcie psychologicznym. Cieszę się, że przygotowano taki program. Jestem przekonany, że wiedza i umiejętności zdobyte w sobotę przez uczestników, przydadzą im się nie tylko w przygodzie ze sportem, ale i w codziennym życiu. Prywatnie, fajnie było spotkać się z dziećmi, przekazać im kilka tajników skoku o tyczce – powiedział Piotr Lisek, który towarzyszył dzieciom w sportowo-psychologicznych warsztatach.

Intensywny trening wzbogacony był o rozmowy z psychologami. Trenerzy pracowali z dziećmi nad kompetencjami społecznymi, umiejętnościami interpersonalnymi. Wskazywali jak można radzić sobie ze stresem i problemami, a także jak budować pewność siebie i koncentrację.

– Finał akcji biegowej pracowników Enei to dla mnie bardzo radosne przeżycie. Uśmiechy dzieci uczestniczących w Enea Active Camp to jasny sygnał, że naprawdę warto angażować się społecznie. To, że z roku na rok jest nas coraz więcej bardzo cieszy – powiedział Jarosław Świątek z Grupy Enea, lider projektu „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”.

Od początku programu „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” podczas 311 zawodów uzbierano łącznie 44 tys. zł na sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Tylko w ubiegłym roku biegacze wystartowali blisko 400 razy, kończąc 177 zawodów biegowych. W tym roku Fundacja Enea rozszerza formułę programu i podwaja stawkę.

– Do tegorocznej edycji, oprócz biegaczy, zapraszamy również rowerzystów i amatorów nordic walking. Cel jest ambitny, a stawka – wysoka, bo to aż 50 000 zł do wybiegania lub wyjeżdżenia. Jestem pewna, że wspólnie podołamy temu sportowemu wyzwaniu! – zachęca Joanna Sobótka-Klimczak, szefowa Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.