Pracownicy BNP Paribas wspierają przez cały rok

fot. Pixabay.com

Pracownicy banku BNP Paribas mają okazję włączenia się w program filantropii indywidualnej „Wspieram cały rok”. Każda osoba zatrudniona w banku może zdecydować się na dobrowolne, comiesięczne odpisy od pensji wskazanej przez siebie kwoty.

Zebrane w ten sposób środki są przeznaczane na dwa cele. Pierwszy z nich to „Organizacja Roku”, którą corocznie poprzez głosowanie, wybierają wszyscy pracownicy banku. Drugim z nich jest wsparcie stypendystów programu „Klasa”, który jest autorskim programem stypendialnym Fundacji BNP Paribas

– Największymi zaletami programu „Wspieram cały rok” są wygoda i prostota – tłumaczy Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, prezes Fundacji BNP Paribas. – Wokół nas jest mnóstwo ludzi chętnych by pomagać, ale często nie wiedzą, w jakie działania chcą i mogą się zaangażować. Oferujemy pracownikom banku zarówno możliwość pomocy bezpośredniej – wymagającej fizycznego zaangażowania – w ramach programu wolontariatu pracowniczego, jak i zdalnej – tak jak w przypadku „Wspieram cały rok” – dodaje.

Tegoroczną organizację roku wyłoniło głosowanie, przeprowadzone za pomocą bankowego intranetu. Podobnie jak w 2019 roku, pracownicy banku zdecydowali, że będą wpierać Fundację Onkologiczną Alivia.

– Długofalowe, stałe wsparcie pozwala nam planować i efektywnie realizować nasze cele. Program “Wspieram cały rok” rozwija ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form. Z doświadczenia wiemy, że moc tkwi w ludziach oraz ich solidarności. Dlatego jesteśmy wdzięczni za okazane zaufanie i chęć wsparcia chorych na nowotwory złośliwe. Razem dodajemy im odwagi – mówi Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Alivia.

Misją fundacji jest wsparcie finansowe, a także mobilizowanie i aktywizowanie osób chorych na raka. Alivia zachęca ich do działania i wspiera w poszukiwaniach najlepszych terapii, lekarzy czy placówek medycznych.

Drugim celem, na który zostanie przekazana część zebranych w programie pieniędzy, to wsparcie stypendystów „Klasy”, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miasteczek i wsi. Co roku bank rekrutuje grupę zdolnych uczniów, którzy otrzymują następnie pełne wsparcie finansowe podczas całego cyklu nauki w jednym z pięciu renomowanych liceum w Polsce oraz stypendium finansowe na pierwszy roku studiów. W ramach programu bank wspiera obecnie 114 stypendystów. Od 14 lutego do 15 kwietnia trwa rekrutacja do kolejnej, osiemnastej edycji programu stypendialnego Klasa.

W 2019 r. dzięki comiesięcznym odpisom od pensji niemal 200 pracowników BNP Paribas, udało się zebrać 40 tys., złotych na działalność Fundacji Onkologicznej Alivia oraz 20 tys. na dofinansowanie wakacyjnego obozu żeglarskiego dla stypendystów programu „Klasa”.