Pracownicy Banku BNP Paribas ponownie wspierają Szlachetną Paczkę

photo: Dariusz Iwanski phone: 0048 601 362 305 www.iwanski.com.pl foto.iwanski@yahoo.com photo.iwanski@yahoo.com

Już po raz trzeci Bank BNP Paribas został Partnerem Strategicznym akcji Szlachetna Paczka. Do tej pory bank przekazał ponad 3 miliony złotych na realizację tej inicjatywy. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja BNP Paribas koordynuje też bankową akcję wolontariacką. W tym roku – po raz pierwszy – do pomocy potrzebującym zaproszeni zostaną również Klienci.

– Kontynuujemy nasze wsparcie dla Szlachetnej Paczki, ponieważ bardzo bliska nam jest idea mądrego pomagania. Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna, lecz także przekazanie czegoś nieraz bardziej wartościowego niż same prezenty – troski, zainteresowania, nadziei. Oprócz tego paczki pomagają w rozwiązywaniu bardzo konkretnych problemów i stają się często motorem napędowym do zmian. Z roku na rok, widzimy coraz większe zaangażowanie naszych pracowników w wolontariat pracowniczy w Banku. To właśnie z ich inicjatywy bank nawiązał partnerstwo ze Stowarzyszeniem Wiosna w 2018 roku. Wiemy, że w zmieniającym się świecie, mądra i świadoma pomoc są niezmiennie potrzebne, dlatego cieszymy się, że kolejny rok z rzędu bierzemy aktywny udział w Szlachetnej Paczce – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas i Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas

Bank, oprócz finansowej pomocy, zachęca pracowników do wolontariatu na rzecz Szlachetnej Paczki. Cała akcja przebiega dwuetapowo – najpierw rekrutowani są bankowi Liderzy Szlachetnej Paczki, a w drugim etapie do ich zespołów mogą dołączać wolontariusze, którzy pomagają w kompletowaniu paczek. W 2019 r. w akcję zaangażowało się aż 3317 pracowników banku, w tym 102 Liderów. Wsparcie otrzymało ponad 100 rodzin w całej Polsce.

W 2020 roku, pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, chęć pomagania wcale nie jest mniejsza.

– Do tegorocznej akcji dołączyło ponad 120 liderów. Cieszymy się, że oprócz banku, reprezentantów mają inne spółki z Grupy: BNP Paribas Faktoring, BNP Paribas Securities Services i BNP Paribas Leasing Solutions. Dołączyli też wolontariusze ze Stowarzyszenia Absolwentów „Klasy” – programu stypendialnego Fundacji BNP Paribas. Wszystkie zespoły wolontariuszy mogą liczyć na wsparcie Fundacji BNP Paribas. Każdą Paczkę dofinansowujemy kwotą 1000 złotych, zapewniamy też materiały do pakowania prezentów. Oprócz tego, wspólnie ze Stowarzyszeniem WIOSNA przygotowaliśmy specjalne webinary dla liderów oraz podcasty z najważniejszymi informacjami – tłumaczy  Joanna Gajda-Wróblewska, Menedżer ds. projektów społecznych w Fundacji BNP Paribas.

Podcastów można posłuchać na stronach BNP Paribas Talks oraz na kanale BNP Paribas Talks na Spotify.

W tym roku bank zachęca do dołączenia do akcji także swoich Klientów. Przy zakładaniu nowego konta każdy z nich będzie mógł przekazać część, bądź całość premii (otrzymywanej za otwarcie rachunku w Banku BNP Paribas) na Szlachetną Paczkę. Dzięki zebranym w ten sposób środkom, zostaną przygotowane dodatkowe paczki dla potrzebujących.

Prezenty świąteczne będą kompletowane do grudnia. Momentem kulminacyjnym akcji będzie tzw. Weekend Cudów, 12 i 13 grudnia, czyli przewiezienie przygotowanych paczek do magazynów Szlachetnej Paczki, skąd trafią bezpośrednio do rodzin.

Źródło: BNP Paribas