Będzie o wyborach – bo o czymże innym. Jednak o nieco innych, niż Państwo by się spodziewali….. Rzecz będzie o wyborach pracodawców, którym można zaufać. W miniony czwartek w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej ogłoszono laureatów IX Edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Fundacja „Teraz Polska” wraz z KIG są inicjatorami i organizatorami przedsięwzięcia, które z biegiem lat zbudowało sobie zasłużoną markę – podkreśla Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Fundamentem konkursu była – i pozostaje – idea, by promować najciekawsze rozwiązania z zakresu polityki pracowniczej. Chcieliśmy pokazać, że mądra, odpowiedzialna, partnerska polityka pracownicza jest na miarę możliwości każdego przedsiębiorcy. Tu liczą się nie pieniądze, jakie zostaną na ten cel przeznaczone, a pomysł i konsekwencja w jego realizacji.
Wokół konkursu udało się zbudować środowisko zainteresowane promowaniem dobrych rozwiązań. W kapitule zasiadają przedstawiciele uczelni i organizacji pozarządowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Instytutu Staszica, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania oraz Stowarzyszenia Integracja i Współpraca (organizatora toruńskiego forum WELCONOMY). W gronie patronów przedsięwzięcia znalazły się Ministerstwa: Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Energii, Inwestycji i Rozwoju, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Miasto Stołeczne Warszawa. To ostatnie – warto przypomnieć – zostało laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu.
Zaangażowanie Fundacji „Teraz Polska” w „Pracodawcę Godnego Zaufania” jest naturalnym rozwinięciem aktywności, którą prowadzimy m.in. organizując nasz sztandarowy konkurs – „Teraz Polska”. „Teraz Polska” promuje polskie marki, a elementem budowy marki i zaufania do niej jest również odpowiednio prowadzona polityka pracownicza. Pracownicy, którzy mają świadomość, iż są partnerami w procesie budowy sukcesu marki, stanowią dla firmy bądź instytucji niezwykle cenne aktywa. Nawet najwyższe zarobki nie są kluczem do budowy zgranej drużyny, pracującej na wspólny sukces. Poczucie identyfikacji z miejscem pracy i realizowanymi celami buduje się długo i w sposób bardzo złożony. Jak? Wiedzą o tym laureaci konkursu.
W tegorocznej edycji nagrodzono: w kategorii Programy Stażowe – Emitel, w kategorii Wolontariat – Polską Grupę Energetyczną, w kategorii Motywacja – Benefit Systems, w kategorii Edukacja – sieć Żabka (za Akademię Żabki). Za Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym kapituła uznała Pocztę Polską. Nagroda specjalna, za całokształt działań adresowanych do pracowników, przypadła PwC.
Co roku nagrody trafiają do rąk dziennikarzy zajmujących się tematyką pracowniczą. W tegorocznej, IX edycji uhonorowano nimi dziennikarkę telewizyjną Annę Popek oraz Michała Dobrołowicza z RMF FM. To przecież dzięki dziennikarzom jest możliwa jeszcze bardziej skuteczna promocja dobrych wzorów i zachęcanie do poszukiwania własnych modeli partnerstwa z pracownikami.
Wszystkim nagrodzonym – gratuluję. Ale też proszę: chwalcie się tym, co wypracowaliście i pokazujcie, że trzeba i można budować zaufanie między pracodawcą a pracownikami. Niezależnie, czy chodzi o prywatną spółkę, czy o publiczny urząd. Skoro chwalimy się gospodarką na europejskim poziomie, to wprowadzajmy także europejskie standardy. A nawet sami jest wzbogacajmy!
Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”
Źródło: https://natemat.pl/blogi/krzysztofprzybyl/287411,pracodawcy-warci-nasladowania