Poznań Business Run ruszy 8 września

Fot. materiały prasowe // Adam Ciereszko

W niedzielę 8 września poznaniacy (i nie tylko) pobiegną na dystansie 3,4 km, aby wesprzeć tegorocznych beneficjentów charytatywnego projektu. Główne hasło biegu Poland Business Run brzmi „Pobiegniesz – pomożesz”.

Celem organizatora – Fundacji Poland Business Run – jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W tym roku pięcioosobowe zespoły pobiegną także w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie i po raz pierwszy w Szczyrku.

To, co odróżnia ten bieg od innych, to rywalizacja drużyn w szczytnym celu – wsparcia beneficjentów w 10 miastach w Polsce. Zgodnie z nazwą przedsięwzięcia w skład drużyn wchodzą głównie pracownicy firm, urzędów czy innych organizacji. Tu właśnie biznes spotyka się z dobroczynnością. Nad ogólnopolskim wydarzeniem pieczę sprawuje Fundacja Poland Business Run, wspierana przez lokalnych organizatorów i sponsorów. W Poznaniu to wielkopolskie firmy sponsorują wydarzenie lub w ramach wolontariatu, dbają o wszystkie aspekty organizacyjne.

– Z roku na rok zainteresowanie Poland Business Run i liczba biegaczy rośnie. W tej chwili na listach startowych w całej Polsce jest już 28,6 tys. biegaczy, a w kilku miastach rejestracja wciąż jest otwarta. Przygotowanie tak dużego biegu tego samego dnia w 9 lokalizacjach to duże wyzwanie, które nie udałoby się bez wsparcia lokalnych sponsorów, partnerów i współorganizatorów – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Największą poznańską sztafetę biegową sponsorują m.in. Enea, Santander Leasing, Volkswagen Poznań, GLS, Dachser Intelligent Logistics, Kimball Electronics Poland, Hochland Polska i Biofarm. Współorganizacji przedsięwzięcia podjęli się poza Fundacją m.in.: DPS Software, Q&A Agencja PR i Volkswagen Group Services.

Wprawdzie listy startowe w Poznaniu wypełniły się w kilka minut, nie oznacza to jednak, że proces zbierania środków dla beneficjentów jest również zamknięty. Mowa o programie „Pomagam Bardziej”, w ramach którego zgłoszone już sztafety walczą między sobą o specjalne żółte koszulki liderów, zaprojektowane przez Roberta Kupisza – oczywiście poprzez zbieranie dodatkowych środków dla beneficjentów. W tej chwili w charytatywnej rywalizacji wygrywa drużyna z firmy Santander Leasing, tuż za nią jest ADM SSC oraz Profood. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan/teams.