Poznaj swojego sąsiada – seniora

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

W trosce o seniorów i niełatwą ich sytuację społeczną Adamed dla Seniora oraz Głos Seniora 27 lipca br. wspólnie rozpoczęli ogólnopolską kampanię pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora. W ten sposób, organizatorzy akcji promują pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelują do wszystkich osób, aby wsparły swoich starszych sąsiadów.

 

Wystarczy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na stronie internetowej www.adamed.com/csr/programy-spoleczne/adamed-dla-seniora, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. Dzięki temu osoby starsze będą mogły skontaktować się prosząc o pomoc w załatwianiu codziennych spraw.