Powstał przewodnik dla dzieci i młodzieży po Watykanie

“Piotrek w Watykanie” to przewodnik dla dzieci i młodzieży po najmniejszym państwie świata, to książka zrodzona z wielkiej miłości do sztuki i klasycznych wartości: prawdy, dobra i piękna. Mimo, że przewodnik jest napisany głównie z myślą o starszych czytelnikach – nastolatkach i dorosłych – autorka zachęca rodziców do czytania go również swoim najmłodszym dzieciom.

W książce znajduje się wiele ciekawych zadań do wykonania, które pomogą dzieciom utrwalić wiedzę, skłonią je do dalszego zgłębiania zagadnienia oraz oswoją ze sztuką poprzez gry i zabawy. Po tym niezwykłym miejscu, jakim jest najmniejsze państwo na świecie – Watykan, oprowadza nastoletni Piotrek, który wraz z rodzicami mieszka w Rzymie. Piotrek to erudyta, którego pasją jest historia kultury europejskiej, jej tradycja i sztuka. Opowiada wiele ciekawych historii, w prosty sposób przekazuje istotne fakty. Zachęca młodych turystów do poznawania wraz z nim tego niesamowitego świata.

Książka zawiera 52 kolorowe strony z tekstem i rysunkami, zadaniami do rozwiązania i elementami do wycięcia oraz 2 strony z puzzlami (format 21 x 21 cm).

Autorka książki, Edyta Gawryś, na co dzień mieszka w Bolonii i działa na rzecz Polonii we Włoszech. Redaktor naczelna polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego oraz nauczycielka w polskiej szkole w Bolonii. Nagrywa audycje radiowe.

Ilustracje do książki wykonała Maja Lulek. Wydawca: Wydawnictwo EKWITA. Patroni medialni: Radio Gdańsk, Radio Klik, Mały Gość Niedzielny Premiera w Bibliotece Manhattan w Gdańsku. Z każdej sprzedanej książki 2 złote zostanie przekazane na Fundusz Dzieci Osieroconych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

“Przewodnik dla dzieci ‘Piotrek w Watykanie’ zawiera wiele ciekawostek, a tym samym uprzedza część pytań, jakie młodzi, ciekawi turyści mogą zadać rodzicom czy przewodnikom. Wydaje mi się, że autorka zadała sobie (nie byle jaki) trud spojrzenia na jedno z najbardziej znanych i ‘turystycznych’ miejsc świata oczami osoby wybiegającej poza utarte ścieżki, zaciekawionej bardziej tym, co ‘wisi tam wysoko pod sufitem’, niż nabożną kontemplacją dzieła ‘światowej sławy artysty’ – oczami dziecka” – ocenia publikację Dominika Wronikowska – historyk sztuki i przewodnik po Rzymie.

“Zaskakujący w swej niecodziennej formule, wciągający i przystępny w treści przewodnik. Pełen nie tylko historycznych faktów, ale również zagadek, zadań i anegdot. Zaintryguje najmłodszych, do których jest skierowany, podobnie jak dorosłych. Dla mnie – mieszkanki tego najmniejszego państwa świata i mamy dwóch córeczek – o naprawdę niezwykła publikacja.” – poleca Magdalena Wolińska-Riedi – korespondentka TVP w Rzymie.

Źródło: Centrum Prasowe PAP