Powód do dumy

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Być może to efekt dwuletniego wyborczego maratonu, ale przyzwyczailiśmy się patrzeć na bardzo wiele kwestii przez pryzmat bieżącej polityki. Nie dziwię się zatem – choć trudno mi powstrzymać uśmiech – kiedy słyszę pytania o wynik wyborów prezydenckich w kontekście Fundacji „Teraz Polska”. Cóż bowiem można na tak postawione pytanie odpowiedzieć? – zastanawia się Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Jako Fundacja realizujemy program, nad którym Prezydent Rzeczypospolitej sprawuje Patronat Honorowy , ale jednocześnie stanowimy instytucję w pełni apolityczną. Coraz trudniej znaleźć w Polsce duże projekty, które przyciągałyby osoby publiczne o różnych korzeniach i różnych poglądach, jednakże skupione wokół ważnego celu. Mogę z dumą powiedzieć, że Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego jest tutaj chlubnym wyjątkiem.

Zacznę od gratulacji dla prezydenta-elekta. Będzie on już piątym Patronem Honorowym Konkursu. Wierzę, że współpraca z Fundacją będzie układała się tak samo dobrze, jak z jego poprzednikami. Bo przecież cel – promocja znakomitych polskich marek i polskiej innowacyjności – jest szlachetny i bardzo ważny. A w ciągu ćwierćwiecza istnienia Fundacji udało się w tym kierunku zrobić bardzo wiele. To zasługa licznych przyjaciół, którzy wierzą, że zarówno Marka Polska, jak i polskie marki mogą być światowym hitem.

Wśród osób, które od lat wspierają Fundację „Teraz Polska” nie tylko życzliwością, ale konkretnymi działaniami, są także politycy. Podkreślę jeszcze raz – nie znaczy to, że nasza Fundacja ma z polityką cokolwiek wspólnego. Ale trudno nie cieszyć się, gdy słyszy się ciepłe słowa o osobach zaangażowanych w nasze projekty i w naszą działalność. Media doniosły, że wśród tych, którzy mają szansę objąć ważne funkcje w kancelarii przyszłego prezydenta, są także byli członkowie Rady Fundacji i Kapituły Konkursu. Trzymam za nich kciuki!

Już za tydzień, 8 czerwca, podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Narodowym poznamy laureatów jubileuszowej XXV edycji Konkursu „Teraz Polska” oraz laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Wybitny Polak”. W tym roku poziom zgłoszonych produktów i usług był wyjątkowo wysoki, o czym świadczy fakt, że pozytywnie oceniono aż 97% zgłoszonych produktów i wszystkie zgłoszone usługi. I to jest chyba najlepsze podsumowanie wieloletnich starań, podejmowanych przez Fundację i jej licznych przyjaciół – by doceniać to, co mamy najlepszego, co może i powinno stać się naszą wizytówką w świecie. Mam nadzieję, że to powód do dumy nie tylko dla Fundacji.

http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/144343,powod-do-dumy